Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
8 дурних питань про менструації: той випадок, коли до лікаря йти стыдно, а запитати нема кого
“Це ж скільки крові я втрачаю?!”
Точну цифру не назве жодний фахівець. Одні вимірюють крововтрату чайними ложками (4-12 за всю менструацію), інші – мілілітрами (близько 80 мл за менструацію). Але всі сходяться в одному — краще міряти у засобах гігієни. Якщо їх доводиться змінювати кожні 2 години — варто перевіритись у гінеколога, передає sutura.org.ua
Сильна кровотеча може вказувати на патологію ендометрія (внутрішнього шару матки), міоми матки (доброякісна опухлина міометрія), а також гормональну дисфункцію. Такі кровотечі можуть призвести до анемії (зниження рівня гемоглобіну).
Також слід робити поправку на спадковість: часто особливості менструального циклу передаються від матері до доньки.
«А всім так боляче в ці дні?»
Дискомфорт, тягнучі болі впопереку і внизу живота – це нормально. Але якщо ви щомісяця на тиждень випадаєте з життя, живете на знеболюючих і намагаєтесь пересуватися в позі ембріона — терміново до лікаря. При таких захворюваннях, як ендометріоз або варикозна хвороба малого тазу, больовий синдром часто є єдиним симптомом.
Також сильні страждання відчувають любительки дієт, повні дівчата та жінки, що наближаються до менопаузи.
«Чому в одних ПМС проходити спокійно, а мене все дратує?»
Більше того, у однієї дівчини вираженість симптомів щомісяця може змінюватися.
Це пов’язано зі способом життя, генетичною схильністю, психологічними факторами та місцем проживання. Наприклад, у мешканок великих міст ПМС проходити важче, ніж у мешканок приміських зон. Факторів, що впливають на настрій, настільки багато, що вичленувати і усунути якусь одну причину неможливо. Не варто забувати, що ПМС — це передменструальний синдром, а не відчуття під час менструації, як багато хто вважає.
«А у мене місячні почалися у 10 років, і що?»
Початок менструації лікарі пов’язують зі станом здоров’я у зрілому віці. Згідно з новим дослідженням Американської асоціації серця, жінки, у яких критичні дні розпочалися до 10 або після 17, мають підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту та ускладнень, пов’язаних із підвищеним артеріальним тиском.
Тому важливо звернутись до лікаря, якщо менструація прийшла до 10 років. Також — якщо вона не почалася о 17-й.
«Можна щось зробити з прищами?»
Різного роду висипання – провісники прийдешнього кровотечі.
У цей час замедлюється активність естрогену — гормону, який контролює роботу сальних залоз. Натомість підвищується рівень прогестерону. Він прискорює виробництво шкірного сала — і прищі вже тут як тут.
Вплинути на гормональні процеси силою думки ми не в змозі. Але можна виключити посилюють фактори: стресс, неправильна їжа (а її так хочеться у ПМС) та зловживання косметикою.
«Щоправда, є якийсь синдром французького борделю?»
Під «синдромом» розуміється синхронізація менструальних циклів у невеликому жіночому колективі. Інша назва – “ефект Макклінток”. Першовідкривач явища Березня Макклінток у суперечці з колегами заявила, що дівчата, які мешкають на одній території (наприклад, в одній кімнаті гуртожитку), «підстроюються» один до одного гормонально. У 1971 році вона підтвердила докази науковою роботою.
Пізніше були інші дослідження, що так чи інакше підтверджують теорію. Вчені пояснювали факт виробленням феромонів, які служили хімічними сигналами та синхронізували цикли.
Однак сьогодні більшість фахівців бачать у феномені скоріше елемент випадковості, ніж реальний взаємозв’язок.
«І як раніше жінки жили?»
Про те, що забезпечує «невидиму захист» і «замикає вологу на замок» зараз не знає хіба що сліпоглухоніма мешканець безлюдного острова. Але ще якихось 20 років тому перші рекламні ролики на вітчизняному ТБ викликали бурхливу полеміку серед естетів, моралістів та захисників моралі.
Між тим перші згадки про тяжку жіночу частку з’явилися ще в біблійний час, коли жінкам належало перечікувати відповідну фазу циклу спеціальної червоної намети.
З того часу можна було і звикнути. Але ні — тема століттями залишалася табуйованою. Навіть під час Першої світової війни, коли американська фірма «Кімберлі Кларк» випустила інноваційні одноразові прокладки, зі збутом виникли серйозні проблеми.
У 1920-ті роки зручна новинка міцно влаштувалася на полицях аптек та супермаркетів, але жінки стеснялися купувати гігієнічні засоби. В результаті по Америці пройшла хвиля безглуздих крадіжок, доки продавці не здогадалися прикріпити до полиць з прокладками спеціальні бокси, куди покупниці кидали гроші, не звертаючись до продавців.
Тож зараз жінки живуть у тому найщасливішому майбутньому, про яке наші бабусі боялися мріяти.
Так можна чи не можна займатися сексом?
Наразі західні лікарі майже одноголосно заявляють — не тільки можна, але й потрібно! Зрозуміло, у презервативі. Він захищає від небажаної вагітності (так-так, завагітніти можна) і від бактеріальних інфекцій, до яких слизова в цей час дуже сприйнятлива.
За даними Американського конгресу акушерів та гінекологів (ACOG), піхву підтримує рівень рН від 3,8 до 4,5 протягом місяця. Під час менструації рівень піднімається, і дріжджі здатні рости швидше. Тому, якщо не хочете знемагати від молочниці, використовуйте латексні контрацептиви.
Також до початку менструації рівень естрогенів знаходиться на рекордно низькому рівні, в міру його зростання у жінки прокидається бажання гострих відчуттів — вважає доктор медичних наук Сара Готфрід.
«Деякі жінки у цей період тяжіють до раніше заборонених для себе видів сексу. Іншими словами, секс під час менструації може бути гарячим», — впевнена Сара Готфрід.
Вітчизняні фахівці у цьому харчуванні більш обережні. «Це дуже небезпечне заяву, оскільки не враховується ризик розвитку ендометріозу при зворотному поміті крові. На практиці не бачив жодного лікаря, який рекомендував би статеві життя під час менструації», — коментує спірне питання консультант проекту акушер-гінеколог
Але якщо дуже хочеться, наступати на горло бажанням не має сенсу, адже у сексу є безліч переваг.
health.mail
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!