Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Мішки під очима

Мішки під очима

Мішки під очима – випинання жирової періорбітальної клітковини в ділянці нижньої повіки внаслідок її набряку або розростання. Несприятливі впливу на шкіру в першу чергу відбиваються на її найніжнішій і найчутливішій ділянці – зоні навколо очей. Мішки під очима можуть мати постійний або тимчасовий характер, надаючи особі нездорового вигляду. Утворення мішків під очима залежить від індивідуальних особливостей організму і може спостерігатися вже у 20-річному віці або бути відсутнім у зрілих та літніх людей.

Загальні відомості

Мішки під очима – випинання жирової періорбітальної клітковини в ділянці нижньої повіки внаслідок її набряку або розростання. Несприятливі впливу на шкіру в першу чергу відбиваються на її найніжнішій і найчутливішій ділянці – зоні навколо очей. Мішки під очима можуть мати постійний або тимчасовий характер, надаючи особі нездорового вигляду. Утворення мішків під очима залежить від індивідуальних особливостей організму і може спостерігатися вже у 20-річному віці або бути відсутнім у зрілих та літніх людей.

Поява мішків під очима може бути обумовлена ​​утворенням грижових випинань жиру або зайвою рідиною, що накопичилася в повіках. «Набрякові» мішки під очима, як правило, сильніше виражені після сну, зменшуючись або зникаючи зовсім протягом дня, у міру відтоку рідини від верхньої половини тулуба внаслідок дії гравітації та активізації кровообігу. «Жирові» мішки під очима виражені завжди, незалежно від часу доби.

Від очної ямки очне яблуко відокремлює прошарок жирової тканини – періорбітальна клітковина, що виконує амортизуючу функцію. Періорбітальна клітковина, у свою чергу, відокремлена від шкіри повік очною перегородкою – сполучнотканинною мембраною, що утримує її всередині очниці. Збільшення обсягу періорбітальної клітковини у поєднанні з втратою еластичності сполучнотканинної мембрани та її розтягуванням призводить до нездатності утримання всередині очної ямки жирової тканини, яка провисає назовні, утворюючи грижове випинання.

Періорбітальні грижі часто локалізуються у внутрішніх куточків очей. Вони можуть викликати зниження гостроти зору та чіткості сприйняття предметів, сприяти швидкій стомлюваності очей. Нерідко жирові грижі тиснуть на слізні протоки та залози, призводячи до сльозотечі та мокнення шкіри внутрішніх куточків очей. Шкірні складки нижньої повіки, що утворюються, ускладнюють проведення повноцінних гігієнічних процедур, призводячи до розвитку екземи шкіри нижніх повік.

Мішки під очима

Причини утворення мішків під очима

Поява «мішків» у дитинстві або підлітковому періоді та збереження їх протягом усього наступного життя, швидше за все, пов’язане зі спадковою схильністю до розростання періорбітальної клітковини. У цьому випадку, як правило, мішки під очима має і хтось із батьків.

Конституційні особливості людини також пов’язані з формою її століття. Люди щільної статури нерідко є володарями набряклості і мішків під очима, а худорляві – важких верхніх повік, що нависають.

Прийом алкоголю, зайвої рідини та солі на ніч призводить до затримки води в жировій тканині, набряку періорбітальної клітковини та появі небажаних косметичних наслідків у вигляді мішків під очима.

Крім того, до затримки рідини та набряку періорбітальної клітковини можуть призводити різні патологічні стани: захворювання нирок, алергічні риніти та кон’юнктивіти, запалення пазух носа, респіраторні інфекції та ін.

Деякі жінки відзначають залежність появи мішків під очима із певною фазою менструального циклу. У цьому випадку набряк періорбітальної клітковини пов’язаний із гормональними змінами.

Надлишок ультрафіолету висушує і стоншує шкіру повік і може сприяти появі мішків під очима.

Вкрай негативно на стані шкіри навколо очей позначаються загальна перевтома, стреси, недосипання, надмірна перенапруга очей при тривалому перегляді телевізора або роботі за комп’ютером.

Поява грижоподібних мішків під очима може бути пов’язана з неправильним вибором косметичних засобів або їх низькою якістю. Догляд за шкірою області очей, тонкою та ніжною, вимагає використання спеціально призначених для цього засобів.

Невідворотною причиною появи мішків під очима є вік, у міру збільшення якого відбувається розростання періорбітальної клітковини, що провисає під шкірою нижньої повіки. З віком мішки під очима зберігаються постійно, мають тенденцію до поступового збільшення.

Методи усунення мішків під очима

Якщо в боротьбі з «набряковими» мішками під очима можуть допомогти впоратися нормалізація способу життя, народні рецепти та косметичні засоби, то грижові мішки можна прибрати лише за допомогою хірургічної корекції нижніх повік – блефаропластики.

Нижня блефаропластика – метод хірургічного усунення надлишків періорбітальної клітковини в області нижніх повік. З часом, коли мішки під очима стає неможливо приховати ніякими косметичними засобами, лише пластична хірургія допоможе повернути очам молодість та здоровий вигляд.

З урахуванням анатомічної природи нижніх повік та їх важливої ​​функції у захисті очей, хірургічне втручання має проводитися вкрай обережно, щоб не пошкодити м’якоткані структури.

Нижня блефаропластика зазвичай виконується під місцевою анестезією, її тривалість становить середньому від 30 хвилин до 1 години кожному віку.

При легкому ступені деформацій нижньої повіки дефекти усуваються методом безшовної транскон’юнктивальної блефаропластики, з доступом через кон’юнктиву, що прилягає безпосередньо до очного яблука. Плюсом даної методики є відсутність швів на шкірі повік.

При більш виражених мішках під очима видалення жирових гриж проводять традиційну шовну блефаропластику. Розріз здійснюється по краю нижньої повіки зовнішнім черезшкірним доступом. Також при цьому економно висікається зайва шкіра. Шви знімають через 3 дні, рубець непомітний через місяць. До проведення шовної блефаропластики зазвичай вдаються у пацієнтів похилого віку, шкіра яких з віком втратила еластичність.

В останні роки в пластиці нижніх повік все більшого поширення набуває внутрішньоротова блефаропластика, що дозволяє не видаляти жирову періорбітальну клітковину, а перерозподіляти її в область нижнього краю орбіти та слізної борозни. Для накладання швів використовуються тонкі нитки, що не розсмоктуються, які знімають через кілька днів.

Перебіг післяопераційного періоду супроводжується наявністю набряку та гематом нижніх повік, вираженість та тривалість яких можуть варіювати в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта. У середньому реабілітаційний період триває 10-12 днів.

Після проведення блефаропластики нижніх віків спостерігається стійкий косметичний ефект протягом 12 років. Однак видалення мішків під очима не усуває старіння шкіри в періорбітальній ділянці, що призводить з часом до утворення складок.

Классическая забивка на Фольге / Как забить Кальян на Фольге ?.