Наша шкіра, як щит, захищає тіло від інфекцій та бруду. Пошкоджена шкіра не виконує своїх функцій «на всі сто», інформує sutura.org.ua

Тріщини на шкірі — це не тільки небезпечно, а й неестетично.

Внаслідок зневоднення, на шкірі можуть з’являтися мікротріщини, і, як наслідок, тріщини. Якщо на цю проблему закривати очі, то можуть виникнути більш серйозні наслідки у вигляді появи язв.

Тріщини можуть з’являтися на будь-якій ділянці шкіри. Найчастіше тріщини з’являються саме на п’ятах, як наслідок постійного впливу на них ваги нашого тіла. На недоглянутих, пересушених п’ятах з натоптишами та огрубіннями шкіри, тріщини утворюються з більшою частотою.

Симптоми

Передвісником появи тріщин на п’ятах може бути дискомфорт в області щабель при ходьбі.

Перші сигнали проблеми — пересушеність та надчутливість шкіри, свербіж. Шкіра в проблемній зоні стає грубою, може стати трохи жовтуватого або коричневого кольору.

Проблема приймає більш серйозний оборот, якщо шкіра на п’ятах стала настільки сухою, що стала білого, жовтуватого чи червоного кольору, почала лущитися. У цій стадії п’яти можуть тріскатися так сильно, що кожен крок при ходьбі буде наносити нестерпний біль.

Якщо нічого не зробити, у тріщинах на шкірі можуть почати розмножуватися бактерiї, а п’яти почнуть кровоточити.

Причини

Зневоднена шкіра – одна з основних причин тріщин. При недостатньому увлажненні, наше тіло створює захисний бар’єр у вигляді потовщень із грубої шкіри. В результаті, здорова шкіра під кулею наростів перестає отримувати необхідні мікроелементи, через що відновити її первісний вигляд стає дедалі складніше.

Спочатку тріщини на п’ятах можуть завдавати лише невеликий дискомфорт, але в більш запущених випадках пошкодження на шкірі можуть завдавати пекельний біль при ходьбі, свербіті і навіть починати кровоточити при перенесенні ваги на хвору п’яту.

Крім недостатньої зволоженості шкіри, причиною тріщин на п’ятах можуть бути мозолі. Це невеликі ділянки огрубілої шкіри злегка жовтуватого кольору, які утворюються в тих місцях, у яких кожа піддається найчастішому тертю. Мозолі виникають на підошвах і на п’ятах при ходьбі босоніж, носінні неудобної взуття, при довгих прогулянках.

Використання мила з великим вмістом лугу пересушує шкіру, що тільки посилює проблему. Мозолі можуть бути наслідком захворювання на діабет або гіпотиреоз, ожиріння, нестачі вітамінів та мінералів у шкірі (наприклад, заліза). Причиною також можуть бути хронічні захворювання, такі як псориаз.

Джерелом проблеми може бути сухий жаркий клімат, незахищеність ног у холодну погоду, недостатня амортизуюча здатність взуття.

Догляд

Щоб запобігти утворенню тріщин на п’ятах, достатньо використовувати зволожуючий засіб.

Дієвий спосіб запобігти тріщинам на п’ятах — регулярно удаляти омертвілу шкіру. Регулярний догляд за шкірою стоп – найкращий засіб у боротьбі з тріщинами. Не запускайте проблему.