Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

БЕРИЛІОЗ

БЕРИЛІОЗ – професійна хвороба, яка викликається токсичною дією берилію і його малорозчинних сполук – Ве, Ве(ОН)2; може проявитися через кілька місяців або навіть років після припинення роботи зі сполуками берилію. Частіше всього Б. розвивається в робітників при плавленні берилію, під час виробництва сплавів та люмінесцентних ламп. Б. характеризується дифузним ураженням обох легень і плеври, поширеним гранульоматозом та хронічним проміжним проліферативним процесом, який локалізується в перегородках альвеол, під плеврою, перибронхіально, периваскулярно. Гранульоми – сіро-білого кольору, щільні, розмірами від 0,2 до 1,5 см. Гранульома складається в основному з гістіоцитів, епітеліоїдних клітин з домішкою (головним чином, по периферії) лімфоїдних, плазматичних і гігантських клітин типу клітин чужорідних тіл, які містять кристалічні утворення. Смерть хворих, які страждають Б., частіше всього наступає внаслідок пневмонії або серцевої недостатності.

Ai

Бериліоз (також відомий як берилієва хвороба або берилієвий саркоїдоз) – це рідкісне системне захворювання, яке виникає внаслідок вдихання або контакту з берилієм, хімічним елементом, який зазвичай використовується в промисловості і деяких військових додатках. Бериліоз характеризується утворенням гранульом у різних органах тіла, таких як легені, шкіра, лімфатичні вузли, нирки і інші.

Симптоми бериліозу можуть варіювати від легких до важких і можуть включати:

  1. Кашель і ускладнення дихання.
  2. Лімфаденопатія (збільшення лімфатичних вузлів).
  3. Висипи на шкірі.
  4. Загальна слабкість та втома.
  5. Ліхорадка.
  6. Біль у суглобах.
  7. Зараження органів, таких як нирки, печінка та інші.

Діагноз бериліозу встановлюється на підставі клінічних симптомів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, включаючи бронхоскопію та біопсію, які можуть показати характерні гранули в тканинах.

Лікування бериліозу може включати в себе кортикостероїдну терапію для зменшення запалення і контролю симптомів. У важких випадках може бути необхідно застосовувати імуносупресивну терапію. Важливо пам’ятати, що виключення контакту з берилієм є найкращим методом профілактики бериліозу, і пацієнти, які мають ризик контакту з берилієм, повинні дотримуватися відповідних заходів безпеки.