ДЕПРЕСИВНО-ПАРАНОЇДНИЙ СИНДРОМ

Головна / Глосарій / ДЕПРЕСИВНО-ПАРАНОЇДНИЙ СИНДРОМ

ДЕПРЕСИВНО-ПАРАНОЇДНИЙ СИНДРОМ – симптомокомплекс, що спостерігається при шизофренії, маніакально-депресивному психозі, інволюційній депресії; характеризується поєднанням тривожної депресії з ажитацією або ступором, маренням звинувачення, ілюзорним галюцинозом і вербальними галюцинаціями, що відповідають маренню змісту, подвійного орієнтування, образному маренню.

Цей синдром включає в себе різні симптоми і може виражатися в:

  1. Глибокій депресії, яка може супроводжуватися ангедонією (втрата інтересу в розвагах), втратою енергії та низьким настроєм.
  2. Параноїчними переконаннями, такими як переконання про те, що інші змовляються проти себе, слідкують за ними або намагаються завдати шкоди.
  3. Сенсорними галюцинаціями або іншими порушеннями сприйняття.
  4. Погіршенням функціонування в різних сферах життя.

Депресивно-параноїдний синдром може бути складною психічною проблемою, яка вимагає професійної діагностики і лікування. Зазвичай використовуються комбіновані методи лікування, включаючи психотерапію і фармакотерапію (лікування ліками). Лікування спрямоване на полегшення депресії, покращення рівноваги між реальністю та параноями, і полегшення зі стану пацієнта. Діагноз і лікування депресивно-параноїдного синдрому повинні проводити кваліфіковані фахівці в області психіатрії або психології.