ЛЕДДЕРХОЗЕ СИНДРОМ
ЛЕДДЕРХОЗЕ (G. LEDDERHOSE) СИНДРОМ – див.: Фіброматоз підошви.– симптомокомплекс, який розвивається при травматичному розриві підошовної фасції, що виникає переважно при переломах кісток гомілки або ступні; спостерігаються сильні болі в середині ступні при стоянні або ходьбі; у ділянці І плеснової кістки під шкірою промацується болюче випинання.
Точна причина хвороби Леддерхозе невідома, деякі автори в походженні даного захворювання припускають полігенну генетичну схильність, повідомляють про порушення в підошовному апоневрозі метаболізму колагену III типу з вираженими регенераторними та фібриногенними властивостями, що сприяють утворенню вузликів.
Характерними ознаками хвороби Леддерхозе є тверді вузлики, які утворюються на підошвах стоп. Утворені вузли є щільною структурою, ростуть повільно, рубцово змінюючи підошовний апоневроз. На ранніх стадіях цього захворювання фіброматозні вузлики маленькі і не обмежують функції стопи. У міру того, як вузлики продовжують рости, ходьба стає скрутною і хворобливою, приєднується контрактура в пальцях стопи.
Симптоми хвороби Леддергосп:
- біль у стопах, хворобливий конфлікт із взуттям;
- У міру зростання вузлів виникає свербіж, відчуття печіння шкіри в ділянці вузлів;
Діагностика заснована на оцінці клінічних даних, отриманих лікарем під час обстеження стопи пацієнта, характерних скаргах та даних опитування хворого.
Основу діагностики складають інструментальні методи дослідження МРТ, ультразвукове дослідження (УЗД) в області підошовного апоневрозу.
Лікування цього захворювання хірургічне, видалені вузлики підошовного апоневрозу відправляють на гістологічне дослідження. Неважке здавалося б, захворювання таїть у собі серйозну небезпеку, саме — схильність до злоякісності.