Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Тактична медицина

Синдром тривалого стиснення, або травматичний токсикоз

Домедична допомога. Насамперед на місці події потерпілого ви тягають із завалів. При тривалому стисненні (більше 8 годин), відсут ності больової та інших видів чутливості, активних та пасивних рухів у суглобах накладають джгут вище рівня стискання, але не сильно за тягують, щоб не порушити кровообіг. Потрібно вкласти записку із часом накладання.

Бойова травма ока: перші дії та невідкладна допомога

При пошкодженні не слід тиснути на очі чи накладати на них тиснучу пов’язку. Для захисту ока необхідно використовувати спеціальний жорсткий щиток або ж, за його відсутності, тактичні окуляри. Тиск може спричинити витікання

вмісту ока. Якщо уражене тільки одне око, то не слід накладати щиток на друге око задля запобігання руху очей. Рух очей не погіршує уже наявну травму ока, а неможливість бачити перетворює амбулаторного пораненого у лежачого, і додатково спричинить психологічну напругу.

Опіки

Стадії:

  1. Почервоніння шкіри.
  2. Поява пухирів із прозорим ексудатом.
  3. Поява пухирів із геморагічним (коричневим) ексудатом.
  4. Обвуглення м’яких тканин аж до кісток.Для визначення площі використовується Стадії опіків «правило дев’яток»

Невідкладна медична допомога:

  1. Усунення травмуючого чинника. Що інтенсивніший і триваліший тепловий вплив на організм, тим важчими будуть його наслідки.
  2. Пам’ятайте про власну безпеку: витікання або розпорошення горючих речовин, пари, наявність оголених електромереж, і т. д.
  3. Огляд потерпілого проводиться за алгоритмом MARCH PAWS:
  • M – виявляємо критичні кровотечі та зупиняємо їх;
  • А – перевіряємо прохідність дихальних шляхів та за потреби відновлюємо;
  • R – виключаємо наявність пневмотораксу;
  • C – зупиняємо некритичні кровотечі, проводимо інфузійну терапію фіз. розчином із розрахунку 40 мл на % площі пошкодженої поверхні тіла (1% площі тіла дорівнює площі долоні);
  • H – накриваємо постраждалого;
  • P – знеболюємо (даємо знеболювальні, протизапальні);
  • A – даємо антибіотики;
  • W – термічні опіки промиваємо холодною водою, накладаємо стерильну або гідрогелеву пов’язку. При опіках кислотою (утворення кірочки на опіку) – промивайте 30 хв або поки не зменшиться біль, при лужних опіках (поверхня опіку схожа на «мильну») – промивайте 60 хв або поки не зменшиться біль.
  • S – іммобілізуємо ділянки.
  1. При виявленні опіків кінцівки IV стадії накладіть турнікет вище травми для запобігання отруєнню організму продуктами розпаду мертвих тканин.
  2. Забезпечте потерпілому достатню кількість питної води.

ПАМ’ЯТАЄМО! Гідрогелева пов’язка використовується при опіках, забезпечує знеболювальну, антисептичну, зволожувальну і охолоджувальну дії.

Warum diese projekte wichtig sind jedes uneedpi projekt trägt dazu bei, das potenzial des pi network zu entfalten. Advantages of local domestic helper.