Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Тактична медицина

Тампонада рани та накладання тиснучої пов’язки

Всі вогнепальні поранення можна розділити на такі основні види:

  • Наскрізні – мають вхідний і вихідний отвори.
  • Сліпі – мають тільки вхідний отвір, куля знаходиться в тілі.
  • Дотичні – снаряд розсікає шкіру, але не проникає в тіло.

Внаслідок кавітації (обертання кулі) в тілі утворюються порожнини.

Форма ранового каналу

При вогнепальних пораненнях проводиться тампона- да шляхом щільного заповнення ранової порожнини та ранового каналу тампонажним матеріалом. Що щільніший тампон, тим швидше й ефективніше він зу- пинить кровотечу.

Найпоширенішим матеріалом для тампонади рани є марлевий бинт (вбирає рідинну складову крові та слугує каркасом для закріплення тромбоутворюючих факторів крові), що дозволяє швидко та ефективно закривати розірвані стінки кровоносних судин у рані.

ПАМ’ЯТАЄМО! Заповнивши рановий канал, відріжте бинт та зробіть «подушечку» з нового шматка. В іншому випадку, якщо тампон і прокладка над раною будуть цільними, – зміщення прокладки під час евакуації може спричинити руйнування тампона, що своєю чергою може призвести до відновлення кровотечі, особливо якщо кровоспинний турнікет послаблено.

Після проведення тампонади на місце поранення необхідно накласти тиснучу пов’язку, яка зафіксує тампон ранового каналу, попередить забруднення ранової ділянки, перетисне дрібні кровоносні судини, які знаходяться в області поранення, і додатково зменшить кровотечу.

Для накладання тиснучої пов’язки можуть використовуватися: бинт – туге обмотування навколо місця поранення з подальшою фіксацією; еластичний бандаж; перев’язувальний пакет; підручні засоби (бандани, шарфи тощо).

Правила накладання ППІ

(персонального перев’язувального пакета) на рану кінцівки:

  • відкрити пакет, витягнути ППІ;
  • розмістити фіксовану подушечку на місці поранення;
  • рухому подушечку розмістити на вихідному отво- рі (за наявності такого);
  • продовжити туге обмотування кінцівки, перекри- ваючи краї накладених подушечок;
  • зафіксувати бинт на тілі.

ПАМ’ЯТАЄМО! Якщо геморагія (кровотеча) продовжується, НЕ знімайте першу пов’язку. Накладіть додаткові пов’язки зверху НА першу.

«Ізраїльский бандаж»

Перев’язувальний матеріал, розроблений для потреб армії та сил спеціального призначення, зручний, ефективний і універсальний у використанні. В основі містить еластичний бинт з пришитою подушечкою для вбирання крові, ріжками для створення тиснучого зусилля на рану, наклейкою для швидкого розміщення подушечки на рані та фіксатором на кінці бинта для закріплення бандажа на тілі.

Використовується для тугої перев’язки рани, водночас стерильна подушечка закриває місце поранення від забруднення, вбирає кров. Може використовуватися разом із тампонадою ранового каналу або без неї, залежно від важкості та виду поранення. Використовується для перев’язки голови, шиї, плечей, живота, паху, кінцівок.

Види пов’язок:

а, б, в – спіральна (на передпліччя і гомілку); г, ґ – хрестоподібна на потилицю і гомілковостопний суглоб; д – поворотна, що накладається на кисть; є – розбіжна «черепашача» на колінний суглоб, ж – збіжна на колінний суглоб; з – колосоподібна на плечовий суглоб; и – повзуча пов’язка.

Innovative pi network lösungen. The bathroom/wash room area.