Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна Препарати Натрію пікосульфат (Sodium picosulfate)

Натрію пікосульфат (Sodium picosulfate)

Фармакотерапевтична група: А06АВ08 – контактні проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: відноситься до контактних проносних засобів, які подразнюють рецептори слизової оболонки кишечнику; активується у товстому кишечнику під впливом бактеріальних сульфатаз; речовина, яка при цьому вивільнюється, стимулює чутливі нервові закінчення слизової оболонки кишечнику, посилюючи його моторику; проносна дія не супроводжується тенезмами і спазмами кишечнику; у дітей грудного віку ефективність може бути недостатньою із-за незначної кількості бактеріальної флори, яка продукує сульфатази; всмоктується у тонкій кишці лише в обмеженій кількості і практично не має системної дії.

Показання для застосування ЛЗ: атонія кишечнику, запор БНФ (за винятком спастичного), зумовлений зміною характеру і режиму харчування, тривалою імобілізацією, пропасницею, застосовують в до- і післяопераційний періоди БНФ, в акушерській і гінекологічній практиці, для полегшення дефекації при геморої, тріщинах заднього проходу, неоперабельних грижах, ІМ, АГ, для очищення кишечнику перед інструментальним дослідженням БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: крап. приймають внутрішньо одноразово, бажано ввечері; ефект настає через 10-12 год; дорослим і дітям старше 10 років призначають по 13 – 26 крап. (5-10 мг) БНФ, дітям 4-12 років – по 6-12 крап. (2,5-5 мг); у лікарській формі пастилки дорослі приймають по 1 – 2 пастилки, діти з 4 років по ½ пастилки; табл. дорослі і діти старше 10 років приймають по 1 табл. (7,5 мг) ввечері перед сном або вранці; при тяжких і стійких запорах дорослим рекомендується по 2 табл. (15 мг); тривалість лікування не повинна перевищувати 10 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, діарея, нудота; тривале застосування крап. може призвести до втрати води, калію та інших солей, атонії кишечнику, порушенню серцевої діяльності, м’язової слабкості.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; кишкова непрохідність, запор разом з симптомами кишкової непрохідності (біль у животі, нудота, блювання, підвищення t° тіла), перитоніт, г. запальні захворювання органів черевної порожнини, діти до 4 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. по 0,0075 г; пастилки по 5 мг; крап. для перорального застосування, 7,5 мг/1 мл; таб. по 7,5 мг; краплі оральні 0,75 % по 15 мл, 30 мл у флак.; краплі для перорального застосування по 20 мл або 50 мл у флаконах-крапельницях

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дослідження не виявили побічної небажаної або шкідливої дії.Може застосовуватись тільки за призначенням лікаря.
Лактація: Не слід призначати. 

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Молодше 4 роківдозування із розрахунку 1 крапля на 2 кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можна застосовувати при ЦД, оскільки він містить замінник цукру (в 1 мл крапель міститься 0,03 ХО). З обережністю після операцій на ШКТ, при дегідратації. Звикання при тривалому застосуванні не спостерігається.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає