Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Омепразол (Omeprazole)
Фармакотерапевтична група: A02BC01 – засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори “протонного насосу”.
Основна фармакотерапевтична дія: належить до противиразкових антисекреторних препаратів, які зменшують спонтанну та активовану шлункову секрецію внаслідок інгібування ферменту Н+/ К+ – АТФази (протонного насосу), необхідного для транспорту Н+-іонів із парієтальних клітин слизової оболонки шлунка в його просвіт; пригнічує кінцеву фазу базального та стимульованого виділення соляної кислоти незалежно від природи подразника.
Показання для застосування ЛЗ: пептична виразка шлунка, пептична виразка ДПК БНФ, ГЕРХ БНФ, хр. гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення, функціональна диспепсія, для ерадикації H. pylori (у комбінації з АБЗ) БНФ, с-м Золлінгера-Еллісона БНФ.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: пептична виразка шлунка – рекомендована доза становить 20 мг 2 р/добу протягом 2–6 тижнів; пептична виразка ДПК – препарат призначають по 20 мг 2 р/добу протягом 2–4 тижнів; при ГЕРХ – рекомендована доза по 20 мг 2 р/добу; зменшення вираження симптомів захворювання настає швидко і у більшості пацієнтів повне одужання настає протягом перших 4 тижнів терапії, а у меншої кількості пацієнтів – через 8 тижнів; підтримуюча терапія при ГЕРХ – 1 капс. 1 р/добу протягом до 12 місяців; хр. гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення – 20-40 мг на добу протягом 2–3 тижнів; невиразкова диспепсія – 20-40 мг на добу протягом 2–3 тижнів; при виразковій хворобі ДПК, асоційованої з H. Pylori – для ерадикації H. pylori препарат призначають у дозі 20 мг 2 р/добу БНФ (вранці та ввечері) протягом 7 днів у поєднанні з АБЗ; с-м Золлінгера-Еллісона – доза препарату підбирається індивідуально, залежно від вихідного рівня шлункової секреції, звичайно починаючи з 60-80 мг на добу, доза 80 мг і більше розділяється на 2 прийоми БНФ.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея або закреп, біль у животі, сухість у роті, порушення смакових відчуттів, стоматит, транзиторне підвищення активності печінкових ферментів у плазмі, головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, парестезії, у схильних хворих – депресія і галюцинації; м’язова слабкість, міалгія, артралгія; шкірна висипка, кропив’янка, мультиформна еритема; порушення зору, периферичні набряки, посилення потовиділення.
Протипоказання до застосування ЛЗ: дитячий вік; вагітність, період годування груддю; гіперчутливість до препарату; тяжкі порушення функції печінки.
Форми випуску ЛЗ: гастрокапс. по 10 мг , по 20 мг , по 40 мг; капс. кишковор-нні по 20 мг ; капс. по 10 мг, по 20 мг, по 40 мг; ліофілізат для приготування р-ну для інфузій по 40 мг у фл.; порошок для приготування р-ну для інфузій по 40 мг у фл.;табл., вкриті оболонкою, по 20 мг
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: може застосовуватись при певній клінічній необхідності і коли потенційна користь переважає ризик для плода.
Лактація: Якщо лікування для матері важливе, годування груддю припиняють.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: До 1 року протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Перед початком лікування виключити наявність злоякісного новоутворення. Може замаскувати симптоми і відкласти встановлення діагнозу. Можливі необоротні порушення зору у хворих в критичному стані, яким вводили в/в препарат, особливо у великих дозах.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає