SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Пантопразол (Pantoprazole)

Фармакотерапевтична група: А02ВС02 – Засоби для лікування пептичної виразки і гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори “протонного насосу”.

Основна фармакотерапевтична дія: антисекреторний, противиразковий засіб; блокує кінцеву стадію утворення соляної кислоти шляхом необоротнього інгібування Н+-К+-АТФази (“протонного насосу”) у парієтальних клітинах шлунка; відновлення активності Н+-К+-АТФази відбувається за рахунок синтезу ферменту de novo; зменшує базальну та стимульовану шлункову секрецію; пригнічує ріст Н. pуlori, сприяє утворенню у слизовій оболонці специфічних IgA до цих бактерій, підвищує антихелікобактерну активність антимікробних засобів; терапевтичний ефект після одноразового прийому розвивається швидко і зберігається протягом 24 год.

Показання для застосування ЛЗ: виразкова хвороба шлунка і ДПК, с-м Золлінгера-Еллісона та інші патологічні гіперсекреторні стани БНФ, рефлюкс-езофагіт середнього та тяжкого ступеня, рефлюксна хвороба БНФ та її симптоми (печія, закид кислоти, біль при ковтанні); лікування та профілактика рецидивів рефлюкс-езофагіту; профілактика утворення виразки шлунка та ДПК, спричиненої прийомом НПЗЗ БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 14 років призначають по 40 мг на добу БНФ до або під час їжі, не розжовуючи і запиваючи рідиною; при ерозивних і виразкових формах ГЕРХ можливо збільшення дози до 80 мг – МДД; тривалість терапії встановлюється індивідуально залежно від показань: при виразці ДПК – 2 – 4 тижні, при виразці шлунка, ГЕРХ – 4 – 8 тижнів БНФ; у складі комбінованої ерадикаційної антихелікобактерної терапії – по 40 мг 2 р/добу БНФ; тривалість курсу ерадикаційної терапії – 7 – 14 днів; у пацієнтів похилого віку і у хворих з порушеною функцією нирок добова доза не повинна перевищувати 40 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея, нудота, відрижка, блювання, біль у животі, метеоризм, сухість у роті, підвищений апетит; головний біль, запаморочення, слабкість, сонливість, безсоння, початкові прояви депресивних станів, нервозність, тремор, парестезії, фотофобія, порушення зору, шум у вухах, галюцинації, дезорієнтація і збентеження; алопеція, акне, с-м Лайєлла, с-м Стівенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит, міальгія, артралгія; інтерстиціальний нефрит; лейкопенія, тромбоцитопенія; підвищення рівня печінкових ферментів, тригліцеридів, підвищення температури тіла, гепатоцелюлярні порушення, що призводили до жовтяниці або печінкової недостатності; висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк; гіперглікемія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до пантопразолу або до будь-якого компонента препарату; діти віком до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін’єкцій по 40 мг у фл.; табл. гастрорезистентні по 20 мг, по 40 мг; табл., вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 20 мг, по 40 мг;

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Використовувати тільки у разі, коли користь від застосування перевищує можливий ризик для плода.
Лактація: Даних немає.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Зменшення дози при тяжкій недостатності. Контроль рівня печінкових ферментів.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не має достатнього досвіду застосування препарату.
Особи похилого та старечого віку: Невелике збільшення AUC і Cmax у пацієнтів похилого віку, порівняно з пацієнтами молодшого віку, не є клінічно значущим.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: До початку лікування виключити можливість злоякісної виразки шлунка або злоякісного захворювання езофагусу. За відсутності у пацієнта реакції на лікування рефлюкс-езофагіту необхідно ендоскопічне обстеження. В/в введення рекомендується, якщо не підходить пероральне. При тяжких порушеннях функції печінки, особливо при тривалому застосуванні, необхідний регулярний контроль за рівнями печінкових ферментів
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає