Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Діафрагма

Діафрагма — м’язово-сухожилкова перегородка між грудною кліткою і живо том, яка бере найактивнішу участь в акті дихання. Волокна діафрагми, починаючи по периметру нижнього отвору грудної клітки, йдуть досередини й утворюють сухожилковий центр. Зверху діафрагма вкрита пристінковою плеврою (у місцях, де розташовані легені, і в реброво-діафрагмових пазухах), знизу — пристінковим листком очеревини.Сухожилковий центр діафрагми (centrum tendineum) має форму трилисника займає її середину.

Сухожилкова частина утворює правий (більший) і лівий купол, а також має втиснення від серця. У ній розрізняють правий і лівий бічний, а також передній (середній) відділи. У передньому відділі розташований отвір для нижньої порожнистої вени та правого діафрагмового нерва (foramen v. cavae).
Навколо сухожилкового центра розташована м’язова частина діафрагми, у складі якої виділяють три частини: груднинну (pars sternalis), реброву (pars costalis) і поперекову (pars lumbalis). Груднинна частина починається від внутрішньої поверхні мечоподібного відростка груднини, реброва — від VII—XII ребер.
Поперекова частина має дві ніжки, праву та ліву (crus dextrum et sinistrum), між якими розташований аортальний отвір діафрагми (hiatus aorticus). Через цей отвір проходять аорта і грудна протока. Ніжки діафрагми після формування аортального отвору перехрещуються і, розходячись, утворюють стравохідний отвір (hiatus esophageus), через який разом зі стравоходом проходять блукаючі нерви (на рівні X грудного хребця).
Між м’язовими частинами діафрагми існують проміжки трикутної форми: груднинно-ребровий трикутник (trigonum sternocostal), через який проходять верхні надчеревні артерії і вени, та попереково-ребровий трикутник (trigonum lumbocostale). Ці трикутники є слабкими місцями діафрагми: тут можливі прориви гною з грудної порожнини в черевну; також вони можуть бути грижовими воротами.
У кровопостачанні діафрагми беруть участь права та ліва нижні діафрагмові артерії (аа. phrenicae inferiores dextra et sinistra), верхні діафрагмові артерії (аа. phrenicae superiores), перикардіодіафрагмова артерія (a. pericardiacophrenica), а також гілки шести нижніх задніх міжребрових артерій (аа. intercostales posteriores). Венозний відтік з діафрагми відбувається в нижню порожнисту вену (v. cava inferior), внутрішню грудну вену, в непарну (v. azygos) та півнепарну (v. hemiazygos) вени, а також у нижні міжреброві вени.
Іннервують діафрагму діафрагмовий нерв (n. phrenicus), гілки шести нижніх міжребрових нервів (nn. intercostales), а також гілки блукаючих і симпатичних нервів (nn. vagi et nn. sympathici).
Обзор voopoo vmate pro kit Обзор. Fdh visa extension.