Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
10 міфів про застуду – Не вір!
Протяг небезпечний, найлегше застудитися після басейну, і ще 8 міфів, які багато років псували нам життя. Доведено: неправда! передає sutura.org.ua
1, Застуда може перейти на грип
Це не так. «Застуда», як ми в побуті називаємо ГРВІ (гостру респіраторно-вірусну хворобу та грип викликаються різними вирусами. Так що заразилися — тим і хворіємо. Відрізнити на початковому етапі захворювання їх досить складно, тому ми часто чуємо «застуда перейшла в грип»). Насправді це від самого початку був грип.
2. Краще перехворіти на ногах
Або, як у нас кажуть, клин клином. Не менш популярна версія про те, що варто влягтися в ліжко, як вирус буде буяти тиждень, а то і більше, а якщо не давати організму розслаблятися, нездужання пройде за пару днів. Це небезпечна омана. Насправді оптимальний варіант — відсидітися вдома 1-2 дні одразу ж, як відчули нездужання. Якщо вирус несерйозний, на третій день ви можете повернутися до свого звичного ритму життя. А якщо це все-таки грип, то ви уникнете ускладнень на серці і легені.
3. Є така хвороба – «продуло»
Ніякої сили вітер не може викликати хворобу. Ні гарячий, ні холодний, ні ураганний. Якщо ви відчуваєте нездужання — виходить, ви десь підчепили вирус, і саме зараз він активізувався. Єдиний зовнішній фактор, який у даному випадку справедливий — це тривале переохолодження, яке може спричинити збій у роботі імунної системи, послабивши її і дав вирусу лишній шанс. Але сам собою протяг — не небезпечний.
4. Якщо вийти на вулицю зимою з недосушеним волоссям — захворієш
Вся Великобританія – спростування цього міфу. Там вважається абсолютно нормальним вийти з басейну, накинути куртку та піти додому. При -5, наприклад. У дівчат так і зовсім бурульки виходять справжні. І нічого. Якщо голова у шапці, висити ззовні хвіст може замерзати скільки завгодно: це не шкодить здоров’ю.
6. Щеплення від грипу може викликати грип
Це неможливо технічно. Сама вакцина не містить вірусу грипу. Так що історії про те, як людина звалювався з грипом одразу після прищіплення, можна назвати збігами.
7. Захворів — пий більше молока
Лактоза під час хвороби – зло. Ну, взагалі вона в принципі не дуже корисна, але в дні хвороби особливо. При респіраторних захворюваннях молоко може мати навіть негативний ефект: воно згущує мокротиння та перешкоджає її відходження.
8. Від хвороби імунітет міцніше, ніж від щеплення
Так, якщо ми говоримо про той самий вірус. Але ймовірність повторно підхопити той самий вірус прагне до нуля. Ми щодня контактуємо із сотнями вірусів, а на них набутий після хвороби імунітет не поширюється.
9. Захворів — лежи
Навпаки. Як тільки гострий період пройде, краще помірна активність, ніж тюленеподібне лежання в постелі. Прогулянки, легкий фітнес, домашні справи: чим більше рухаєшся, тим активніший метаболізм, тим швидше виводяться залишки вірусу з організму.
10. Долечись до кінця
Немає жодного сенсу чекати, поки зникнуть останні ознаки хвороби. Лікарі вважають нормальним, якщо залишковий кашель і нежить збережуться протягом 3-4 тижнів після закінчення основного захворювання. Орієнтуватися краще на самопочуття та об’єктивну картину: наскільки організм відновився, і як людина в цілому собі відчуває.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!