Це ще й гори шоколаду, конфет і взагалі різноманітних сладостей. Серйозний удар по силі волі та фігури, а ще – безконтрольне поїдання смакоти дітьми.

Пропонуємо обійтися «малою кров’ю» та замінити калорійну «хімію» натуральними продуктами. Ось 10 корисних солодощів, які не заподіють вам шкоди. Звичайно, якщо їсти їх у розумних кількостях.

Чорний шоколад

Доведеться забути про дивовижний смак молочного шоколаду та полюбити гіркий. У ньому менше калорій та сахару, зате безліч інших корисних речовин: антиоксиданти, флавоноїди (дбають про капіляри і справляють седативну дію), кальцій, білок, залізо, магній та витамини.

Зефір

Набагато менш калорійний, ніж більшість солодощів. Містить багато заліза, фосфору та білків, які зміцнюють м’язову тканину.

Мармелад

Корисний, перш за все, завдяки натуральному компоненту – пектину, який надає йому желеподібної форми. Пектин знижує рівень холестерину, виводить токсині та нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту. Крім того, у мармеладі відносно небагато калорій!

Пастила

У розумних кількостях пастилу можна їсти, не побоюючись за свою фігуру. Вона, як і мармелад, зменшує негативний вплив радіації та виводить з організму солі важких металів.

Мед

Містити стільки ж калорій, скільки і цукор, але набагато солодший, тому і потрібно його менше. Наприклад, якщо ви звикли класти в чай ​​дві ложки цукру, то, замінивши його медом, можна цілком обійтися і однією. Крім того, у меді містяться необхідні організму витамини, мінералі та амінокислоти. У 100 г меду міститься добова норма магнію, марганцю та залізу. Однак нагадаємо, що мова йде саме про натуральний мед, а не про його штучні замінники.

Халва

Вона не тільки виключно смачна, але і надає омолоджуючу дію на організм. Вітаміні А, Е та групи у складі халви благотворно впливають на стан шкіри, а також зміцнюють сердечно-судинну систему. Не секрет, що халву давно використовують і в косметичних цілях. Наприклад, маска з халві ефективно діє на суху шкіру.

Цукати

Натуральний продукт, в якому міститься багато цінних вітамінів-антиоксидантів: бета-каротину, токоферолу та аскорбінової кислоти. Цукати покращують пам’ять, допомагають краще зосереджуватися, знімають утому і тримають нерви під контролем. При цьому вони корисні та низькокалорійні.

Варіння

Джерело вітамінів і мінералів. Однак для збереження корисних властивостей його не можна варити за «бабусиними рецептами». Готувати потрібно варення-«п’ятихвилинку» або холодний джем. Найбільш корисними по праву вважаються малинове, айвове, кизилове та горіхове варення.

Тростинний сахар

Ще 20 років тому західні дієтологи заявили про те, що коричневий тростинний сахар куди корисніший за класичний очищений білий. Минулий мінімальну промислову обробку, тростинний цукор корисний для організму, оскільки завдяки мелясі містить цілий комплекс корисних мікроелементів (кальцій, магній, залізо, фосфор, калій).

Фрукти та ягоди

У них міститься маса витаминів, мікроелементів, мінеральних солей та антиоксидантів, необхідних для нашого здоров’я та довголіття. Фрукти і ягоди дуже поживні, тому що в них багато органічних кислот, ефірних олій, білків, вуглеводів, дубильних, пектинових речовин і є настільки важливою для травлення клітковини. Здавна вони цінувалися своїми лікувальними властивостями. Для бажаючих схуднути клітковина фруктів та ягід – найкращий помічник.