Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
10 найстрашніших лікарських помилок
“Хіт-парад” лікарських помилок, а ми сподіватимемося, що вам ніколи не доведеться з ними зіткнутися.
Неправильні діагнози
Ця помилка відбувається частіше, ніж усі інші. За статистикою, до 20% діагнозів виявляються невірними. Симптоми та результати аналізів можуть трактуватися лікарями по-різному. Існують і несхожі погляди в медичній науковій среді на природу тих чи інших захворювань. Саме тому в особливо складних випадках, коли від поставленого діагнозу може залежати життя пацієнта, збираються лікарські консиліуми, що зводити імовірність помилки до мінімуму.
Невірні рецепти
Сучасна фармакологія рухається вперед семимильними кроками. Ліки стають ефективнішими, безпечнішими і дешевшими. Але як і раніше існують небезпечні препарати, здатні привести до безлічі ускладнень у разі неправильного призначення або невірного дозування. Варто помилитися всього одним нуликом і замість 0,001% виписати 0,01% розчин якого-небудь препарату, що може стати фатальним для пацієнта. Причому невиразний літературний почерк став уже притчею в язицех. Завжди ретельно перевіряйте свої рецепти і перепитуйте лікаря, якщо щось викликало у вас сумнів.
Нестерильні інструменти
Хірургія – це складна галузь медицини. Успішність операції залежить від десятків факторів, одними з найважливіших є стерильність хірургічних інструментів, гігієна в операційній, охайність лікарів. До того, як відомий англійський медик Джозеф Лістер ввів у хірургічну практику антисептики наприкінці XIX століття, величезна кількість пацієнтів помирала після найпростіших хірургічних втручання через зараження крові. Сьогодні антисептика та забезпечення стерильності – наріжні камені медицини, про які знають навіть самі недбайливі студенти перших курсів медичних вузів. Але досі трапляються випадки зараження під час операцій через нестерильний інструмент.
Не та група крові
Наука виділила складні взаємозв’язки між різними групами крові (всього їх чотири, плюс різні комбінації з позитивним і негативним резус-фактором), кожний чоловік повинен отримати при переливанні кров лише належними йому груп. Але ж ці бирки на пакетах такі маленькі, перепутати дуже легко, особливо якщо в центрі забору крові хтось зробив помилку. Це може призвести до шоку, відторгнення та смерті. Саме тому потребують пацієнтам дедалі частіше переливають лише окремі компоненти крові, що дозволяє виключити негативну реакцію організму.
Ненавмисне шкідництво
Ключовий принцип медицини, що міститься у горезвісній клятві Гіппократа, – не нашкодь. Якщо лікар нічим не може допомогти, то, принаймні, не повинен своїми діями підірвати здоров’я пацієнта. Але іноді, коли хворим зайняті одразу кілька медиків одночасно чи послідовно, їх маленькі помилки накладаються одна на одну, різні фахівці не сходяться в думці, і це може призвести до сумного результату – начебто стабільний стан хворого погіршується до межі. Іноді все ж таки краще подождати з лікуванням і активними діями і дати організму налагодити свою роботу.
Неуважність
“Ріжемо ліву ногу! Я сказавши ліву! Я сказавши ногу!” Так Так! Як у тому старому анекдоті… Видалення чи хірургічне лікування не тих органів – не така вже рідкість у медицині. Варто тільки забути промаркувати рентгенівський знімок, а лікаря подивитись на нього зі зворотного боку – і ось уже накладуть гіпс на здорову руку замість зламаної. А якщо треба щось відрізати? Ось тут уже точно вірна наказка: “Сім разів відміряй, один раз відріж”.
Неточність у розрахунках
У анестезіологів дуже складна робота. Для того, щоб занурити пацієнта в невідомий стан на операційному столі, використовуються потужні препарати, дозування яких потрібно розраховувати надзвичайно точно. Помилитися легко. І тут можливі два варіанти – або пацієнт прокинеться прямо під час операції і буде здивованими очима дивитися на хірургів, які копаються в його животі, або ж засне назавжди, що, звичайно ж, набагато гірше.
Експерименти в ім’я науки
Медична наука неможлива без широкої практичної бази, тому часто лікарі перевіряють нові методи лікування на своїх пацієнтах. Іноді це справді єдиний вихід для лікування складних захворювань, але в деяких випадках таке “перспективне” лікування може бути абсолютно зайвим. Завжди будьте впевнені в тому, що лікар чесний з вами до кінця і не вирішить у найвідповідальніший момент випробувати на вас революційний спосіб лікування, про який він прочитав у останньому випуску наукового журналу. Безперечно, це може бути цінним для його кар’єри, але небезпечно для вашого здоров’я.
Плутанина з іменами
Не лише у бразильських серіалах плутають дітей біля пологового будинку. Інциденти з прізвищами пацієнтів відбувається дуже часто. Медсестри дуже завантажені роботою і можуть здійснювати такі помилки досить часто, особливо коли імена хворих звучать подібним чином. Добре це просто ображало б пацієнтів, але ж вони можуть отримати чужі ліки або відправитися не на свою операцію. Все потрібно перевіряти багаторазово.
В одній московській лікарні готувалася операція на серці для цілком волохатого хворого на прізвище Лисій. “Лисого на операцію!” – сказавши хірург медсестрам. Представляєте, як не пощастило його сусідові по палаті – літньому чоловікові з цією лисиною та цілком здоровим серцем, коли інтерні поклали на каталку та повезли до операційної? Добре, що лікар виявив помилку вчасно.
Забудькуватість
Саме ті, що ми б хотіли вважати міфом, але насправді це відбувається досить часто. Після здійснення хірургом останнього стібка на акуратному шві у хворого може трапитися раптово зникнення якогось хірургічного інструменту. Це затискачі, скальпелі, тампони чи ножиці. Але бувають і куди більш курйозні випадки… Неприємно усвідомлювати наступного ранку після операції, що у твоєму животі дзвонити чийсь пейджер або мобільний телефон. І добре, якщо знайдуть чужорідне тіло вчасно. Буває, що деякі предмети нерозрізнені навіть на рентгенівському знімку можуть викликати серйозні проблеми через тривалу годину після операції.
Отже, якщо ви не вірите в чарівні методи нетрадиційної медицини, наче голковколювання та лікування відварами трав, то йти вам більше нема до кого, крім медиків. Геть сумніви! Всі ці помилки, звичайно, бувають, але все ж таки статистика не така страхітлива, як перераховані випадки.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!