10 продуктів, які забезпечать магнієм
Будьте обережні з біодобавками.
Навіщо вам потрібний магній
Це один із найважливіших мінералів, без яких ваше тіло жити не може. У прямому сенсі.
Магній – ключовий учасник більш ніж 300 хімічних реакцій, завдяки яким відбувається обмін речовин. Він забезпечує рухливість і правильну роботу м’язів. Завдяки йому нервна система корректно передає сигнали від мозку до різних органів і тканин і назад. Усередині мозку, втім, теж.
Магній допомагає підтримувати стабільний сердечний ритм та збалансований рівень цукру в крові. Також мінерал бере безпосередню участь у синтезі білків і ДНК, тобто допомагає організму відновлюватися, зберігати здоров’я та молодість.
Звідки береться магній і скільки його потрібно
Незважаючи на таку високу важливість, наше тіло не вміє виробляти магній самостійно – ми отримуємо його з їжі. Жінкам від 19 років і старше, щоб залишатися здоровими, необхідно 310 мг магнію на день (вагітним – до 350 мг), чоловікам до 30 років – 400 мг, старше 30 років – 420 мг.
Альтернативний варіант – отримувати магній з полівітамінів та біодобавок. Однак у цьому випадку є ризик перестаратися. Надлишок магнію проявляє собі нудотою, спазмами шлунка, діареєю, а в деяких випадках може призвести до серцевої аритмії і навіть зупинки серця.
Тому ні в якому разі не приймайте біодобавки з магнієм, якщо у вас є:
- проблеми із серцем;
- почечна недостатність;
- непрохідність кишечника;
- міастенія.
Звичайна їжа – куди більш безпечний спосіб отримати щоденну дозу магнію. Навіть якщо ви з’їсте надто багато продуктів, які містять цей мінерал, почки виведуть надлишок за допомогою січі. І ви не отримаєте нічого, крім користі.
В яких продуктах магнію міститься найбільше
1. Чорний шоколад
В одній 100-грамовій плитці міститься до 200 мг магнію — тобто як мінімум половина рекомендованої денної дози.
Також шоколад багатий залізом, міддю, марганцем та антиоксидантами — речовинами, які захищають клітини організму від руйнівного впливу вільних радикалів. Щоб отримати з шоколаду максимум користі, вибирайте продукт, що містить не менше 70% какао.
2. Авокадо
58 мг магнію на один фрукт середніх розмірів (або близько 30 мг на 100 г) — дуже хороший результат. Крім того, в авокадо багато калію, витаминів групи В, витамина К і мононенасичених жирів, дуже корисних для серцево-судинної системи.
Окрема тема – клітковина. Авокадо нею буквально переповнено: 13 з 17 г вуглеводів, що припадають на середній фрукт, — це вона корисна. Клітковина покращує травлення, сприяє зниженню рівня цукру в крові та дозволяє надовго зберегти відчуття ситості після їжі. Все це робить авокадо не тільки корисним, а й дієтичним продуктом, що допомагає контролювати вагу.
3. Горіхи
Магній міститься практично у всіх видах горіхів, але особливо багаті їм миндаль, кеш’ю та бразильський горіх. Наприклад, 100 г кеш’ю забезпечувати вашому організму майже 300 мг мінералу.
4. Бобові
Сочевиця, квасоля, нут, горох, соя — вибирайте будь-який з цих продуктів: у них усіх не менше 30 мг магнію на 100 г.
5. Тофу
6. Кіноа
У популярній крупі міститься більше білка, ніж у будь-яких інших зернових. Ще в кіно багато залізу, фолієвої кислоти (вітаміну В9), міді, марганцю… і, звичайно, магнію: 64 мг на 100-грамову порцію готової каші.
7. Жирна риба
Особливо багаті магнієм лосось, палтус, атлантична скумбрія, мінтай. Наприклад, у невеликому 100-грамовому кусочку філе мінтаю важливого мінералу близько 30 мг.
Той же кусочок забезпечить вас 20 г високоякісного білка, а також пристойними дозами калію, селену, вітамінів групи В та незамінними жирними кислотами омега-3.
8. Шпинат
88 мг магнію на шкірні 100 г сирого або приготованого (наприклад, як начинка для пирога) шпинату. Дещо менше, але теж помітна кількість мінералу міститься і в іншій листовій зелені — капусті, зелені ріпі та гірчиці.
9. Цільнозернові каші, висівки, хліб з цільнозернової муки
Пшениця, овес, ячмінь, а також псевдозернова культура гречка теж багаті магнієм. Наприклад, у гречці його — понад 230 мг на 100 г. А у цільнозерновій борошні — близько 140 мг на той самий вес.
10. Банані
Один великий банан вагою трохи більше 200 г забезпечить вашому організму приблизно 60 мг магнію. Це робить банані чемпіонами серед фруктів за змістом цього мінералу.
woman24.kyiv.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!