Чи не хвилюйтеся.
Варто взяти до уваги, що іноді стреси і переживання можуть погіршувати кмітливість. Навіть неправильне харчування часом спричиняє такі проблеми
.

Подумайте про свій мозок як про м’яз. М’яз, на який можна виконувати вправи і розвивати його. Завжди існує спосіб покращити свою пам’ять і далі ми розповімо, як саме це зробити. Тож читайте далі!
1. Правильний раціон харчування для покращення пам’яті

Правильний раціон харчування дуже важливий для хорошої пам’яті, тому добре додавати до своїх страв такі фрукти, овочі та інші важливі продукти:

Банані
Волоські горіхи
Яблука
Лосось та форель
Пивні дріжджі
Броколі
Шпинат
Насіння льону
Зародки пшениці
Часник
Лук
Спаржа
Овес
Сочевиця
Перець

Цитрусові.

2. Намагайтесь не виконувати рутинної роботи

Рутинна робота – це небезпечний враг вашої пам’яті. Якщо робити те саме кожного дня, виконувати однакові процеси тиждень за неділею, мозок перестає отримувати стимули та мотивацію. Така монотонність і одноманітність призводить до того, що обробка інформації сповільнюється і вивчати нові факти та інформацію стає складнішою.

Яке рішення? Спробуйте робити щось нове кожного дня. Звичайно, всі ми маємо певні обов’язки і нам доводиться виконувати рутинні завдання. Втім щодня варто робити перерву хоча б на дві години.

3. Невеликі щоденні розумові вправи

Спробуйте ігри для розвитку пам’яті. Порахуйте сходинки в офісі, навчальному закладі, спортзалі. Коли бачите номерний знак, постарайтеся запам’ятати його і пригадати за дві години. Запам’ятуйте номери телефонів ваших друзів та родичів. Вивчіть вірш чи пісню і спробуйте згадати наступного дня.

4. Зосередьтеся на тому, що робите

Іноді ми робимо все зовсім автоматично. Прокидаємося, розчісуємо волосся, снідаємо та йдемо по справах.

А де ви поклали свій телефон?

Ключі від машини?

Це нормально. Просто Відтепер треба зосередитися на тому, що робите, усвідомлювати тут і зараз, і ви побачите, як потроху пам’ять почне покращуватися.

5. Якщо хочете запам’ятати щось, візуалізуйте

Уявіть, що ви хочете запам’ятати, де залишили ключі, щоб легко знайти їх за потреби. Як це зробити? Прокрутіть собі в голові, як кладете їх на стіл біля дверей. Або наприклад, ви хочете запам’ятати день народження вашого колеги, тоді потрібно уявити шматок календаря з цією датою.

Найефективніше пам’ять стимулюють картинки.

6. Створюйте асоціації

Це дуже просто, насправді майже як гра. Переважно пам’ять працює завдяки асоціаціям. Хочете приклад? Звісно, ​​з вами таке вже траплялося: ви відчуваєте якийсь запах і одразу ж у голові зринає спогад певного періоду у вашій житті, або чуєте пісню і за мить уже пригадалося слово, відчуття чи картинка.

Якщо ви, наприклад, хочете запам’ятати дату і годину свого наступного прийому до лікаря, створіть собі таку асоціацію: день 10 о 9 (можна подумати про 10 пальців на руці та вік вашого племінника).

7. Організуйте інформацію

Пам’ять працюватиме значно ефективніше, якщо ви організуєте інформацію, яку потрібно запам’ятати. Ось така ситуація: ви пішли до супермаркету та забули список продуктів. Таке траплялося з шкірним. Як цьому зарадити? Спершу представте свою кухню і кожну її шафку, щоб швидко пригадати продукти, яких може бракувати: молочні товари, фрукти, бобові, засоби для прибирання, побутова хімія…

8. Регулюйте стрес і негативні емоції

Ви, мабуть, уже звикли постійно трохи від інших: “Яка ж погана в тобі пам’ять!”. Або навіть гірше – кажете собі це самі. Знаєте чим усе може закінчитися? Ви створюєте цю ауру навколо, берете на собі відповідальність за свою погану пам’ять і ваша забудькуватість стає виправданою.

Від сьогодні візьміть на замітку таке:

пам’ять схожа на м’яз, який можна розвинути за допомогою “розумових вправ”.
переживання та стрес – найгірші вороги пам’яті.
Для того, щоб покращити пам’ять потрібно мотивувати собі, усвідомлювати стимули і те, що ви завжди робите, але без лишнього тиску.
9. Стимулюйте свій мозок

Читайте книжки, журнали, газети, почніть вести щоденник або навіть вивчати нову мову. Щоденні вправи на мозок допоможуть покращити основні процеси, а саме пам’ять. Також це зробить вашу життя активнішим і що важливіше – загальмувати процеси старіння, а також можливі дегенеративні захворювання.

10. Насолоджуйтесь свіжим повітрям і зніміть напругу

Щодня потрібно проводити годину спокою на вулиці: гуляти, їздити на велосипеді або вигулювати домашнього улюбленця. Свіжий повітря очистить ваш розум і зніме напругу, адже ваш мозок отримує чудові стимули у вигляді запахів, відчуттів, звуків… Все це розслабить вас і дасть нескінченну кількість ендорфінів, які дуже позитивно діють на організм. Немає нічого кращого, ніж мити світу, щоб упорядкувати спогади та дрібнички, що сталися за день.

Спробуєте?