Музика може підняти нам настрій, коли нам сумно, може змусити нас танцювати до упаду і поринути у невидимий світ, інформує sutura.org.ua

До того ж, музика корисна для здоров’я. Це твердження неодноразово підтверджувалося на практиці чисельними дослідженнями. Однак і музикування може принести не менше користі. І хай ваш дитина не стане великим музикантом (або музикантом взагалі), але відвідування музичної школи принесуть їй відому користь.

Це не загальні слова. Насправді, існує величезна кількість досліджень, які однозначно доводять той факт, що будь-яка музична активність здатна приносити користь не лише людському мозку та духу, а й тілу.

Причому абсолютно не важливо, скільки вам років, наскільки ви добре граєте на тому чи іншому інструменті, як давно ви почали практикуватися в музиці. Факт полягає в тому, що музикування покращує когнітивні функції мозку.

Є й інша користь, пов’язана, зокрема, зі зменшенням рівня стресу, а також з нормалізацією кров’яного тиску, що в підсумку здатне попереджати розвиток депресії та здивування.

І якщо ви перебуваєте в пошуку корисних хобі, яке здатне позитивно вплинути на ваше самопочуття загалом, а також покращити моральне самопочуття, вам має сенс почати ходити, наприклад, на уроки фортепіано. Отже, пропонуємо вашому увазі 10 причин, за якими варто зайнятися музыкою.

Заняття музикою допомагає зберегти ясність розуму

В результаті одного з досліджень, здійснених при Медичному центрі Канзаського університету, США, вчені прийшли до висновку, що музыканты краще справляються з тестами на когнітивні здібності, ніж це роблять не музыканты.

Регулярна гра на будь-якому музичному інструменті – це відмінний спосіб тренування головного мозку. І абсолютно неважливо, граєте ви що є сили на барабанах, або ліниво «дуєте» у саксофон. Певні ділянки мозку при цьому збільшують свою активність.

Музикування покращує координацію

Це абсолютний факт – музыканты зазвичай демонструють відмінну координацію рухів. Все тому, що гра на музичних інструментах потребує дуже високої зорово-моторної координації. З цього можуть отримати користь навіть спортсмени, для яких зорова координація рухів рук має першорядне значення.

Витяг музичних звуків покращує ваш настрій

Музика впливає на настрій – це загальновідомий факт, який і згадувати не варто було б, якби не необхідність пояснення механізму дії. Як показують результати досліджень, не лише сама музика, а й процес музикування впливає на рівень кортизолу.

І якщо ви музикуєте з різною швидкістю, ви можете регулювати цей процес. Граючи на музичних інструментах, ви створюєте емоційний вихід. Створюючи свою власну музыку, ви регулюєте, якщо хочете, рівень своєї скорботи, радості чи напруженості за допомогою мистецтва.

Музика покращує навички читання, як навчального уміння

Один з важливих аспектів музикування, який відрізняє музыканта від не музыканта, це, якщо можна так висловитися, вміння читати та осмислювати музыку. Постійне читання та розпізнавання різних нот сприяє також удосконаленню навичок читання та осмислення звичайних текстів.

Заняття музикою покращує дихальну систему

Чи граєте ви на трубі, кларнеті, флейті або на будь-якому іншому духовому інструменті, одна з основних навичок, які ви повинні обов’язково освоїти, полягає в умінні правильно дихати.

Умовно кажучи, всі ці інструменти перетворюють на музыку вібрації повітря, який має створювати музикант. Це означає, що грамотно поставлене дихання має стати, якщо хочете, іншою натурою будь-якого музыканта.

Музика покращує вміння слухати

Для того щоб навчитися талановито витягати з будь-якого інструменту музичні звуки, вам необхідно вміти слухати буквально на рівні інтуїції. Це вміння, якщо воно розвинене на належному рівні, дозволяє не лише потрапляти у ноти.

Хтось може сказати, що для цього потрібний музичний слух, який дається від природи. Насправді це не так. Музичний слух можна розвинути. Це, в свою чергу, навчить вас слухати навколишні звуки в буквальному сенсі слова. Подібне вміння дуже важливо з погляду вибудовування соціальних взаємин.

Музикування дозволяє ставити цілі, досягати їх і розвиватися.

Сам процес навчання грі на якомусь музичному інструменті може бути досить стомлюючим і навіть нудним. Проте варто вам подолати ці необхідні перешкоди, як ви миттєво відчуєте в собі не тільки велику гордість, але й сили рухатися далі.

У цій ситуації працює простий принцип – ви отримуєте рівно стільки, скільки вкладаєте. Цей факт повинен спонукати вас, незважаючи на втому. Чим більше години і зусиль ви вкладаєте у вдосконалення своєї майстерності, тим очевиднішим буде результат, який надає глибоке вплив.

Заняття музикою покращує концентрацію

Існує дуже багато аспектів у музиці, які не слід недооцінювати, якщо ви граєте на якомусь музичному інструменті. Будучи музикантом (навіть любителем чи початківцем), ви повинні вловлювати ритм, тембр, легкі відтінки, фактури музичного твору.

Єдина річ, яка може бути більш корисною для музыканта, ніж вміння концентруватися на звуках своєї музыки, це вміння концентруватися на всіх звуках, скажімо, цілого оркестру чи групи.

Іншими словами, користь від того, що ви музикуєте самостійно, очевидна. Однак вона ще більш яскраво виражена в тому випадку, якщо ви є складовою ансамблю або групи. Необхідність концентруватися на всіх звуках одночасно, щоб досягти загальної гармонії звучання, ще краще покращує концентрацію.

Музика розвиває вміння оптимального використання свого часу

Тривалий процес навчання грі на музичному інструменті зажадає від вас досконалого іншого, більш адекватного та вдумливого ставлення до свого часу. Це в цілому приведе до розвитку спроможності оптимального використання години, яку ви надаєте своїм щоденним обов’язкам.

Музикування здатне справитися з хворобою Альцгеймера

Стимуляція роботи головного мозку, яка відбувається у паралель із музикуванням та прослуховуванням музики, сприяє поліпшенню пам’яті у пацієнтів, які страждають від хвороби Альцгеймера.

В результаті одного з досліджень за участю групи людей з хворобою Альцгеймера було виявлено, що їхня пам’ять здатна набагато краще утримувати музыку, ніж, наприклад, слова. Відбувається це завдяки так званому активізуючому ефекту музыки, що призводить до покращення уваги і самої пам’яті.