10 симптомів, які вказують на нестачу вуглеводів у вашому раціоні
Перш ніж відмовитися від усіх вуглеводів заради гарної фігури, прочитайте, який шкоду це може нанести вашому організму.
Зараз популярними є низьковуглеводні дієти, і саме вуглеводи є першими кандидатами на видалення з раціону тих людей, що худнути. А тим часом дієтологи дуже не рекомендують відмовлятися від вуглеводної їжі, адже її недолік спричиняє збої в роботі практично всіх систем організму.
Перевірте, чи немає у вас дефіциту вуглеводів, скориставшись нашим чек-листом: якщо ви відзначили у собі хоча б чотири з наведених нижче ознак, вам варто скоригувати свій раціон і реабілітувати вуглеводи.
Скільки вуглеводів потрібно вживати?
Від 45 до 65 відсотків щоденної норми калорій мають надходити від вуглеводів — такі рекомендації фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я. Якщо ми приймаємо за щоденну норму 2000 калорій, нам варто отримувати від 900 до 1300 калорій саме з вуглеводів на день і з’їдати їх від 225 до 325 грамів на день. Зрозуміло, надавати перевагу варто складним вуглеводам, які містяться у злакових, бобових, а також у овочах. Якщо ви помічаєте в собі будь-які з наведених нижче ознак, вам точно варто їсти вуглеводи частіше.
Несвіже дихання
Кетоз — стан, за якого організм, який не отримує достатньо енергії з вуглеводів, починає добувати її з жиру та білка. Зазвичай кетоз настає за умови регулярного вживання менше 50 г вуглеводів на день. При цьому кетоні, що виділяються в цей час зі слюною, мають специфічний і досить неприємний запах. Щоб впоратися з ним, варто пити більше води та їсти більше углеводів.
Коливання настрою
Практично всі, хто хоч раз сидів на дієті з обмеженням вуглеводів, зіштовхувалися з підвищеною дратівливістю та раптовими змінами настрою. Пояснюється це просто. Вуглеводи відіграють важливу роль у виробництві серотоніну — хімічної речовини, яка допомагає нам відчувати радість, спокій та задоволення. І якщо вашому організму не вистачає вуглеводів, то виробництво серотоніну різко падає і ви частіше відчуваєте агресію, стаєте роздратованими і відчуваєтеся пригніченими.
Головний біль
За умови недостатнього споживання вуглеводів знижується рівень цукру в крові, і це часто призводить до сильного головного болю. Якщо це ваш випадок, якщо ви страждаєте на мігрені майже щодня, вам варто переглянути свій раціон і перевірити, чи достатньо в ньому вуглеводів.
Здуття живота
Неприємний і несподіваний ефект: відмовившись від вуглеводів, можна виявити, що ви не лише не схудли, але й отримали невеликий животик. Річ у тім, що багато продуктів, багатих на вуглеводи, також містять харчові волокна, незамінні для нормального травлення. А недолік клітковини цілком може призвести до здуття живота. Щоб ваша травна система працювала справно, вуглеводи є необхідними.
Закріп
Ще одна проблема, викликана браком клітковини, яка, у свою чергу, з’являється через недостатнє споживання продуктів з високим вмістом вуглеводів та харчових волокон. Цільнозернові продукти, насіння, листова зелень, а також капуста — вісь продукти, які допоможуть відновити баланс та налагодити роботу кишківника. І не забувайте пити достатньо води.
Слабкість
Якщо ви насилу можете впоратися зі звичними навантаженнями, можливо, вам не вистачає вуглеводів. Відчуття хронічної втоми та слабкості є частим індикатором того, що раціон не є збалансованим. У запущених випадках у вас може бути недостатньо сил навіть для звичайних щоденних дій, не говорячи вже про тренування. Навряд чи таке самопочуття сприяє стрункості, а ось проблеми зі здоров’ям є гарантованими.
Втрата м’язової маси
Кожен, хто прагне мати гарну фігуру, хоче худнути за рахунок жирового прошарку, а не м’язів. Але якщо ви тренуєтеся, не вживаючи в їжу достатньо вуглеводів, для отримання енергії організм перероблятиме м’язову тканину. А ось харчуючись збалансовано, ви зможете гармонійно наростити м’язовий рельєф, що сприяє прискоренню метаболізму.
Складнощі з розумовою діяльністю
Енергія, яку постачають вуглеводи, потрібна не лише нашому тілу — мозок також отримує “паливо” здебільшого з їх допомогою. І якщо кількість углеводів різко скорочується, швидше за все, це відіб’ється на здатності аналізувати інформацію, пам’яті, швидкості обробки даних і на здатності до засредженості. Не тримайте мозок на голодному пайку і не бійтеся вуглеводів — навіть сладкого.
Постійне відчуття голоду
Ви постійно відчуваєте голод? Це перший ознака незбалансованого харчування — і, швидше за все, в ньому недостатньо саме вуглеводів. Крім того, як уже говорилося, більшість продуктів, багатих на здорові вуглеводи, містять клітковину, а саме харчових волокон багатьом з нас хронічно не вистачає. За нестачі вуглеводів вас постійно “тягнемо” на калорійні солодкі продукти, а думки про їжу можуть стати нав’язливими. Це прямий шлях до компульсивного переїдання та інших розладів харчової поведінки.
Озноб
Ніяк не можете зігрітися? Вам завжди холодно? Не купуйте новий теплий свитер, натомість перегляньте свій раціон, можливо, вам просто варто їсти більше вуглеводів. Річ у тім, що нестача вуглеводів може спровокувати гіпотиреоз — стан, за якого функція щитоподібної залози є зниженою. Недолік гормонів щитоподібної залози впливає у тому числі і на регулювання внутрішньої температури тіла, тому нам постійно холодно.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!