Щорічно 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), за підтримки Міжнародної асоціації із запобігання самогубствам (International Association for Suicide Prevention), проводитиме Всесвітній день запобігання самогубствам (World Suicide Prevention Day) з метою зміцнення прихильності та заохочення діяльності щодо запобігання всьому світі, передає sutura.org.ua

Сучасні ритми життя та роботи, а також, мабуть, багато суб’єктивних факторів призводять до того, що у певний момент людина вирішується на злочин — злочин проти своєї життя. За статистикою, в середньому, половина випадків насильницької смерті у світі доводиться на самогубства.

За даними ВООЗ, загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік. Тенденції такі, що до 2020 року кількість самогубств, вочевидь, зросте у півтора рази.

Суїцид — це глобальна та трагічна проблема для світового охорони здоров’я. За статистикою, в результаті самогубств у світі помирає стільки ж людей, скільки в результаті воєн і насильницьких вбивств, разом узятих.

За поширеністю випадків суїциду лідирують розвинуті країни. Першість належить країнам Східної Європи. У Японії щорічно кінчають життя самогубством приблизно 30 тисяч осіб. Найменші показники — в Латинській Америці та ісламських країнах. По Африці статистичні дані практично відсутні.

Тому Міжнародна асоціація запобігання самогубств у співпраці з ВООЗ закликає громадськість і владу проводити в цей день заходи та акції щодо зміцнення почуття відповідальності за врятування життя людей, які можуть бути втрачені внаслідок суїциду.

Причому ВООЗ та інші партнери виступають не лише за запобігання самогубств, а й за захист належного лікування та подальшого догляду за людьми, які зробили спробу суїциду, а також більш виваженого висвітлення самогубств у ЗМІ. Необхідно на глобальному рівні підвищити рівень інформованості громадськості про те, що самогубства є однією з основних запобіжних причин передчасної смерті.

Громадськості ж і урядам країн, у свою чергу, необхідно розробити основи політики щодо національних стратегій запобігання самогубств, які на місцевому рівні в кожному конкретному регіоні повинні знайти своє практичне втілення у вигляді програм та заходів профілактики самогубств та суїцидальних настроїв серед населення.