Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
10 жовтня Всесвітній день психічного здоров’я
Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) відзначається у світі з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health), з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров’я та способів його зміцнення, а також профілактики та лікування психічних розладів, передає sutura.org.ua
До цього Дня, що відзначається щорічно 10 жовтня, видаються тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилаються звернення до урядових структур та органів охорони здоров’я, що закликають взяти участь у міжнародному русі.
Психічне здоров’я є невід’ємною частиною та найважливішим компонентом здоров’я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свої здібності та власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок у життя своєї спільноти. У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя кожного людини та ефективного функціонування всього співтовариства.
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що у наші дні на планеті існують понад 450 мільйонів людей, які страждають на психічні захворювання, кожна друга у світі людина має шанс захворіти на психічний розлад протягом життя. Більшість із них — це особини з міжовими психічними розладами.
Саме поширене психічне захворювання – депресія. За прогнозами ВООЗ, до 2020 року вона займе перше місце серед захворювань за тривалістю непрацездатності у році. В даний час страждають на депресію 26% жінок і 12% чоловіків.
У західних країнах кожна сьома людина є або параноїком/шизофреніком, або схильна до депресій та алкоголізму, що нерідко закінчується вчиненням злочинів чи суїцидами. Причому, більшість людей, які страждають від психічних розладів, що не мають доступу до необхідного лікування. До того ж психічні розлади — фактори ризику розвитку інших хвороб (ВІЛ, серцево-судинні захворювання, діабет та ін.), а також нанесення ненавмисних та навмисних травм.
Тому однією з головних завдань Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості.
Провісниками психічних захворювань є стрес… |
Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні та економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стрес.
Сучасна життя саме по собі спонукає до стресів: зміни в житті політичній, економічній, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стрессами починає миритися, а так і до депресії недалеко. Стреси стали складовою частиною життя сучасного людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.
Треба також зазначити, що заходи, присвячені Дню психічного здоров’я, щороку присвячені певній темі, серед яких були: «Діти та психічне здоров’я», «Психічне здоров’я та права людини», «Психічне здоров’я та старіння» , «Взаємозв’язок фізичного та психічного розладу», «Зв’язок психічного здоров’я та самогубства», «Зробимо психічне здоров’я світовим пріоритетом: збільшимо кількість служб за допомогою пропаганди цивільної відповідальності та активної діяльності», «Немає здоров’я без психічного здоров’я», «Депресія: глобальний криза», «Життя з шизофренією», «Психічне здоров’я та гідність людини», «Перша психологічна допомога», «Психічне здоров’я на робочому місці» та інші.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!