1. Піднімає загальний тонус, що так важливо для нас осенью та зимою, коли ми частенько починаємо впадати у нудьгу та засинати на ходу, інформує sutura.org.ua

2. Відновлює роботу шлунково-кишкового тракту. Він стимулює травлення, не дозволяючи їжі застоюватися в шлунку.

3. Народна медицина рекомендує використовувати базилік як заспокійливий засіб у вигляді ванн.

4. Відвари п’ють при кашлі (особливо затяжному), головному болю, запаленні сечостатевих органів.

5. Ефірна олія базиліка володіє бактерицидною дією.

6. Під час стресу достатньо кількох крапель ефірної олії базиліка в аромакурильниці – і загальний стан значно покращується.

7. Не менш цілющою діє олія при безсонні, мігрені, втрати нюху.

8. Ефірна олія базиліка позбавляє від зубного болю, якщо капнути 1 краплю олії на 1/2 склянки кип’яченої води і застосовувати таке полоскання 4-6 разів на день.

9. При захворюваннях нервної системи використовується чай з базилiка. 1 ст. ложка подрібненої рослини разом зі стеблами і квітами заливається 1 склянкою кропу, кип’ятити 5-10 хв, 30 хв. настоюється. Приймається по 1/4 склянки 4 рази на день до їди.

10. Цей же чай зупиняє блювоту і знімає нудоту.

11. Якщо вранці пити чай із базиліка з медом, то вдень з’явиться маса нових ідей, а працездатність не вичерпається до самого вечора.

12. Тим, кого закачує у транспорті, можна розжувати листочок базиліка і тримати його у роті під час подорожі.

13. Індійські фармацевти довели, що базилік підвищує захист організму проти вільних радикалів, які можуть призвести до онкологічних захворювань.

14. Вчені рекомендують додавати в їжу базилік щодня або хоча б за першої нагоди.

15. І не забудьте кілька сухих листочків базиліка помістити у шафу. Це не тільки гарантує приємний запах, але й убереже одяг від молі.