Здуття візуально збільшує розмір живота, і робить його чутливим або навіть болючим. Вправи, харчові добавки та масаж можуть допомогти швидко зменшити здуття живота, а прості зміни способу життя можуть запобігти повторенню неприємного стану, інформує sutura.org.ua

Наступні поради допоможуть людям у домашніх умовах швидко впоратися з болем і дискомфортом від здуття живота:

1. Прогулянка

Фізична активність змусить кишечник скорочуватися частіше, що допоможе вивільнити лишній газ.

2. Йога

Певні пози йоги можуть напружувати м’язи живота таким чином, щоб стимулювати вивільнення надлишкового газу з шлунково-кишкового тракту. Наприклад, вам підійдуть такі пози як баласана (поза дитини), ананда баласана (поза щасливої ​​дитини) та присідання.

3. М’ята перцева

Капсулі м’яти перцевої можуть бути корисні при розладі шлунка та пов’язаних з ним газів.

4. Спеціальні медичні препарати для боротьби з надмірним газоутворенням

Протигазові препарати, що допоможуть удалити лишнє повітря з травного тракту. Наприклад, зі своїм завданням добре справляється “Симетикон”.

5. Масаж черевної порожнини

Подібний масаж налагодити нормальну роботу кишківника. Проте слід правильно вивчити хід виконання масажу, та у разі виникнення больових відчуттів, негайно припинити його.

6. Ефірні олії

Результати дослідження, що проводилося у 2016 році, показали, що суміш ефірної олії фенхелю та куркуми може ефективно боротися з газами у ШКТ. Тим не менше, перш ніж застосовувати ефірні олії, необхідно проконсультуватися з лікарем.

7. Тепла ванна

Якщо полежати у теплій воді, то можна полегшити біль у животі. Релаксація зменшить рівень стресу і допоможе швидше впоратися з газоутворенням.

Всі ці поради допоможуть вирішити проблему в терміновому порядку. Далі будуть перераховані методи, які працюють у довгостроковій перспективі.

8. Споживання більшої кількості клітковини

Вона допомагає запобігати запор і здуття живота. Щоденна норма клітковини для жінок – 25 г, а для чоловіків – 38 р. Однак якщо вживати її більше 70 г на день, то ви отримаєте зворотний ефект.

9. Відмова від газованої води

Газовані напої сприяють накопиченню газів у шлунку. Вуглекислий газ, який використовують при виробництві такої води, а також цукор та штучні підсолоджувачі, можуть викликати здуття живота.

10. Табу на жувальну резинку

Вещества у складі жуйки та глотання великого кількості кислорода при жуванні провокують утворення газів.

11. Підвищення щоденної фізичної активності

Фізичні вправи допоможуть зробити випорожнення більш регулярними та звільнити ШКТ від лишніх газів та води.

12. Регулярне харчування

Багато людей відчувають здуття живота одразу після вживання великої кількості їжі за один раз. Краще розділяти прийом їжі на невеликі порції і їсти частіше, оскільки травна система краще працюватиме.

13. Застосування пробіотиків

Пробіотичні препарати допоможуть у регуляції бактерій товстої кишки, які продукують газ та викликають здуття живота.

14. Скорочення споживання солі

Надлишок натрію змушує організм утримувати воду. Це може викликати відчуття роздутого живота.

15. Виключіть будь-яку хворобу

У деяких випадках газоутворення є наслідком хвороби. Тому краще пройти обстеження і переконатися, що з вами все гаразд.

16. Перехід на дієту з низьким рівнем FODMAP-речовин

Дослідження показало, що подібна дієта допомогла усунути здуття, метеоризм, біль у животі у 74% учасників із синдромом роздратованого кишечника

17. Ведення щоденника харчування

У деяких людей може бути непереносимість деяких продуктів. Ведення щоденника харчування допоможе з’ясувати, на яку їжу реагує ваш організм.

18. Виключіть харчові добавки та ліки, які можуть провокувати проблему газів.

Деякі добавки, такі як залізо, можуть викликати запор, що у свою чергу провокує здуття. Крім того, винуватцем підвищеного газоутворення можуть бути різні ліки. Необхідно ретельно вивчити можливі побічні ефекти в інструкції.