А ви знаєте, як навести різкість у власних очах?

Вітамін А є надзвичайно важливим для здорового зору. Нормальний рівень захищає від запалення та сухості очей, а також від нічної сліпоти. Дефіцит витамину А може призвести до ущільнення рогівки ока і навіть сліпоти. А гостра нестача цього витамину може викликати розвиток кератомаляції – захворювання, що вражає саму рогівку очей. Але вихід є — їсти правильні продукти!

Вітамін А має такі корисні властивості:

— зменшує запалення, викликані впливом вільних радикалів

– заповільнює процес старіння

– зміцнює кістки

— підтримує нормальну структуру генів

— підтримує здоров’я шкіри

– покращує здатність клітин до видозміни

– посилює роботу імунітету

— запобігає і лікує грип і застуду

– боротися проти аутоімунних захворювань і таких видів раку, як рак шкіри, горла, сечового міхура, легенів, грудей та рак простати.

— знижує ризик виникнення таких захворювань, як хвороба Паркінсона та хвороба Альцгеймера

– Боротися з появою акне

– покращує стан волосся

Рекомендована добова доза витамину А:

для дітей:

– 1 – 3 роки: 300 мкг на день

– 4 – 8 років: 400 мкг на день

– 9 – 13 років: 600 мкг на день

для дорослих:

– 14 років і старше: 700 мкг на день (для жінок) і 900 мкг на день (для чоловіків)

– вагітні жінки: 750-770 мкг на день

– годуючі матері: 1200-1300 мкг на добу

Нижче наведено перелік продуктів, багатих витамином А, які допоможуть покращити здоров’я очей.

Кращі джерела вітаміну А

1. Мускусна диня

У ній міститься велика кількість вітамінів і корисних речовин, але при цьому мало калорій та жирів. Одна мускусна диня може містити до 120% рекомендованого добового споживання витамину А.

2. Салат Айсберг

Зелене листя салату Айсберг багаті на витамин А. До того ж, одна чашка салату містить всього 10 калорій, що робить його незамінною дієтичною їжею.

3. Батат (сладкий картопля)

Крім того, що він смачний, батат ще й багатий на корисні компоненти. Один батат містить близько 430% добової норми споживання витамину А для дорослих, а також 103 калорії.

4. Риб’ячий жир

Він доступний як у рідкій формі, так і у вигляді капсул. Крім витамину А, риб’ячий жир також багатий витамином D і Омега-3 жирними кислотами.

5. Манго

Ці плоди містять багато корисних компонентів. В одній чашці свіжих плодів манго міститься 36% добової норми витамину А.

6. Зелень ріпи та турнепсу

Темні листя зелені містять мало калорій і багаті на мікроелементи, у тому числі і витамином А.

7. Молодичне молоко

Крім того, що воно смачне і питне молоко ще й багате на витамини А і D, білком, магнієм і кальцієм.

8. Мускатний тыкву

У ній міститься бета-каротин, який потім у тіла людини перетворюється на витамин А. Стакак мускатної тыкви містить більше 400% добової норми витамину А. До того ж, вона багата на калій, витамин С і клітковину.

9. Паприка

Одна столова ложка цієї спеції містить 69% добової норми витамина А. На додаток до цього, в ній містяться також витамин С, кальцій і калій.

10. Кучерява листова капуста

Вона має приємний смак і високий вміст корисних речовин, а крім того, листова капуста в цілому покращує здоров’я. А ще це один із кращих джерел витамину А. Одна склянка листової капусти містить до 400% його добової норми.

11. Зелений горошок

Половина чашки горошку містить 134% добової норми витамину А і всього 62 калорії. До того ж, у ньому багато витамина В, С і К.

12. Курага

Сухофрукти взагалі є чудовим джерелом мікроелементів, антиоксидантів та корисних речовин. Чашка кураги, зокрема, містить 94% добової норми витамину А.

13. Папайя

Плід папайї багатий на витамин А, мінерали, ферменти, антиоксиданти та інші витамини. Одна невелика папая містить 29% добової норми витамину А і 59 калорій.

14. Сушіння майоран

Це найкращий джерело витамину А. В одній порції майорану міститься 161% добової норми витамину А і 271 калорія.

15. Зелень гірчиці

Зелень гірчиці, що міститься в одній порції салату, становить 118% добової норми витамину А і 15 калорій. До того ж, вона багата на клітковину, марганець, кальцій, витамини Е і С, солі фолієвої кислоти і білки.

16. Червоний перець

Одна столова ложка червоного перцю містить 42% добової норми витамину А і 16 калорій.

17. Листя одуванця

Зелене листя кульбаби дуже багате на кальцій, йод і антиоксиданти, але при цьому містять мало калорій. Одна чашка листя одуванчика становить 100% добового споживання витамину А і всього 25 калорій.

18. Сушіння базилік

100 г сушеного базиліку містять 15% добової норми витамину А і 251 калорію.

19. Морква

Дуже багата на витамин А – один коренеплід містить більше 200% його добової норми. Крім того, у моркві дуже багато вітамінів В, С і К, магнію та клітковини.

20. Вівсяне борошно

Багато круп і молочних продуктів багаті такими витаминами, як витамин D і витамин А. Одна чашка вівсяної крупи чи муки містить більше 29% добового споживання витамину А.

21. Шпинат

Це один із найбагатших джерел витаминів А, С і К, а також кальцію, заліза та марганцю. Одна порція шпинату містить понад 49% добової норми витамину А.

22. Вирощувати індичат печінку

Теж дуже багата на мінерали та витамини. Одна порція (100г) печінки містить 150% добової норми вітаміну А.

23. Сладкий перець

Багатий на витамини А і С, а також лікопіном.

24. Персики

Вони дуже поживні і містять у великій кількості залізо, калій, марганець, кальцій, фосфор і витамин С. Крім того, один персик складає 10% добової норми витамину А і має всього 59 калорій.

25. Яловича печінка

У ній міститься дуже багато вітамінів А і С. Її також застосовують при лікуванні анемії. Одна порція печінки (100 г) становить понад 33% добової норми витамину А і 135 калорій.

26. Томаті

У помідорах багато мінералів та вітамінів і мало калорій. Один середніх розмірів помідор складає більше 20% добової норми витамину А і всього 22 калорії. А ще вони містять лікопін та витамин С.

Можливі побічні явища від вживання вітаміну А

Вживання занадто великої кількості витамина А може зашкодити здоров’ю.

Так, передозування може призводити до таких явищ, як:

– зниження щільності кісток

жовтяниця

– Втрата апетиту

– Тошнота

– рвота

— дратівливість

випадання волосся

сухість шкіри

– головні болі

біль у суглобах.

Вітамін А може також вступати в реакцію з деякими медикаментами: оральними контрацептивами, препаратами для лікування раку та розрідження крові. Крім того, люди, які страждають від захворювань печінки або нірок, повинні порадитися з лікарем перш ніж приймати витамин А додатково.

Вітамін А потрібний для здоров’я шкіри та очей, а також нормальної роботи імунної системи. Щоб отримувати його щодня у потрібному кількості, споживайте необхідні овочі, фрукти та інші продукти. Не дайте шансу авітамінозу і тоді різкість у ваших очах завжди буде ідеальним!