Що тільки не придумають люди, щоб заощадити і отримати «чудодійний засіб», від якого мікроби та вируси миттєво гинуть. “Довіряй, але перевіряй” – це правило варто взяти на озброєння і не поспішати купувати засоби, у складі яких немає нічого, що дійсно захистити. Ось, наприклад, популярні в народі антисептики, ефективність яких лікарі ставлять під сумнів, особливо якщо йдеться про захист від вірусів, інформує sutura.org.ua

Горілка

Для повноцінного знезараження підійдуть продукти з вмістом спирту вище 60%. Але речовини з високим вмістом спирту сильно сушать шкіру рук. Вона “задублюється”, втрачає природну мікрофлору та швидку регенерацію, так що використовувати горілку як побутовий антисептик не варто. Не варто лити горілку та спирт на рані — ви обпекете шкіру і зробите тільки гірше. І вже тим більше марно пити по стопці горілки на день для підвищення імунітету. “Краще вжити 100-200 г червоного вина”, – радять медики.

Йод

Розчином йоду часто полощуть горло для дезінфекції. Але робити це категорично не варто. Навіть невелика кількість може спалити слизову горлянку, а також призвести до порушень роботи щитоподібної залози. Наносити йод на пошкоджену шкіру теж не треба – великий ризик отримати опік. Якщо під рукою немає нічого, крім йоду, краще розвести його у воді. У жодному разі не бинтуйте і не закривайте пластиром оброблену йодом рану. Але і прибирати з аптечки його не варто — він добре припікає (наприклад, прищі) і стимулює приплив крові до ударів та набряків.

Марганцівка

У нас марганцівку заборонено, але у багатьох вдома досі зберігаються баночки з цим синяво-чорним порошком. Марганцівка дезінфікує лише у сильній концентрації, але таке речовина сильно подразнює слизову та зашкодити шкірі, тому використовувати її не можна. Вона не допоможе при обробці приміщень, промов і ніяк не впливатиме на вируси.

Саліцилова і мурашина кислоти

Ці засоби дійсно працюють, але тільки вони можуть нанести більший вред. Кислоти руйнують дихальні шляхи, викликають опіки, дратують органи зору. Ризик не виправданий, враховуючи, що є більш прості та безпечні способи захистити себе.

Якщо під рукою немає антисептика, можна використовувати засіб для миття посуду — згідно з доктором Євгеном Комаровським, всі речовини, які розчиняють жир, допоможуть і від зарази, бо порушують ліпідну кулю вірусів. А вже ефективніше, ніж дбайливе миття рук з милом, поки нічого не вигадали.