Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
4 причини скрасити літній вечір бокалом вина
Увага: тут і далі йдеться виключно про помірне вживання вина, що має на увазі під собою 1-2 бокали на день. Не більше! Б
Важкий понеділок, кінець тижня чи просто відповідний настрій, і вам хочеться відзначити цю подію бокалом-другим червоного вина? Не стримуйте цей порив – у нас на руках тузи у вигляді наукових фактів, що підтверджують, що у вині не тільки істина, а й здоров’я, інформує sutura.org.ua
До речі, є думка, що алкоголь, тобто і вино в тому числі, причетний до еволюції наших далеких предків з боку обезьян, шимпанзе та горил.
Вчені з’ясували, що коли приматі спустилися на землю (мінявся клімат, ліси рідшали, перестрибувати з дерева на дерево не виходило), їх одразу ж привернули увагу перестиглі плоди. Виявилося, що природний відбір сприяв тільки тим особам, у коді яких був особливий ген, який відповідав за розщеплення етилового спирту.
Чому? Все просто: ті, чий організм не впорався з алкоголем, просто не могли далі пересуватися, залазити на дерева і ховатись від опасности в такому стані. З еволюційної точки зору вони показали свою профнепридатність. Ось коли виникла у людей здатність засвоювати алкоголь. Ну а згодом підтяглася і тяга до нього.
Отже, чим же корисний бокал вина?
Стакан білого вина чудово втамовує жажду.
Особливо якщо розбавити його водою. Біле навпіл з водою буде дуже здорово. Але обов’язково розводити водою, тому що якщо пити вино, то людина захмеліє, на спеці це не добре, і він жагу не втамовує. А ось розведене водою вино, як це робили стародавні греки, тоді це втамовує жажду і наносить менше шкоди.
Біле вино, на відміну від червоного, роблять із чистого виноградного соку без шкірки і кісточок, і в ньому майже не міститься натуральних барвників. А вода потрібна для того, щоб не захмелити – організму складно переносити стан сильного сп’яніння, особливо на спеку.
Бокал вина може знизити ризик хвороби Альцгеймера
Червоне вино має здатність знижувати ризик виникнення деяких невіліковних хвороб, наприклад, хвороби Альцгеймера. Флаваноїди у вині захищають клітини тіла, які підтримують здоров’я кров’яних судин. Міцні кровеносні судини – здоровий і молодий мозок.
Професор Девід Сінклер (David Sinclair), Університет Гарвард, США, вже багато років займається питаннями старіння клітин людського організму. Після тривалих досліджень він дійшов висновку, що ресвератрол, що у великій кількості міститься в червоному вині, захищає від старіння і деменції, властивої і хвороби Альцгеймера.
Не всі сорти винограду містять потрібне для здоров’я кількість ресвератролу. Чемпіон за змістом еліксиру молодості – сорт піно-нуар (pinot noir). Не забудь про це, коли опинишся у винному відділі.
Тим не менш, все ж таки нагадаємо, що результати досліджень про користь алкоголю досить суперечливі. Наприклад, за даними, опубликованими у виданні British Medical Journal йдеться про те, що люди, які п’ють помірно (від однієї до семи порцій алкоголю на тиждень), менш піддані ризику деменції порівняно з тими, хто не п’є взагалі, або п’є багато. Але причина може бути в тому, що такі люди просто ведуть здоровий спосіб життя і краще харчуються.
Бокал вина бореться зі вільними радикалами
Ви напевно чули про шкоду вільних радикалів для організму. Це такі молекули, що містять один чи більше непарних атомів чи електронів. До них може приєднатися інший атом або молекула, тоді починається шкідлива хімічна реакція. Чим більше в організмі неконтрольованих вільних радикалів (деяка їх кількість таки корисна), тим більше шкоди: мутують білки, змінюється спосіб кодування генетичної інформації. Загалом, нічого доброго.
Так ось, антиоксиданти, що містяться в червоному вині, допомагають зменшити вред від вільних радикалів і навіть усувають заподіяний ними вред. Вся справа у вже згаданому нами ресвератролі.
До того ж ресвератрол у відповідній дозі перешкоджає перетворенню доброякісних опухолей на злоякісні. Використовувати вино в якості лікування не варто, а для профілактики можете випивати бокал-другий.
Бокал вина допоможе соціалізуватися
Скільки пристрасних романів та прекрасних дружніх історій виникає завдяки алкоголю! Все тому, що він допомагає стидливим і нетовариським людям зняти напругу, розслабитися та розкритися.
Психотерапевт Максим Сологуб підтверджує: “Алкоголь дійсно допомагає більшості впоратися з тривогою або іншими неприємними емоціями, частина людей використовує алкоголь для того, щоб заснути, частина – для полегшення спілкування з іншими людьми. Це швидкий і доступний для більшості людей спосіб”.
Ну і взагалі, гарне вино – це просто дуже смачно та приємно. Як бачите, у вас є всі підстави випити пару бокалів для здоров’я та гарного настрою.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!