Можна уявити собі таку картинку. Йдеш у вихідний день по міському парку. Температура все ще літня, добре пригріває сонечко. Ти їси морожене, про щось базікаєш з подругою по телефону. Попереду тобі йде літній чоловік. Несподівано він затинається і падає на землю, інформує sutura.org.ua

Тривожна історія, чи не так? Продовж. Ти підбігаєш до нього, щоб з’ясувати, чи все з ним у порядку. Він відмовляється – все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає жодного каміння, про який могла зачепитися нога. Ви розходитесь кожен своєю дорогою. Увечері цей чоловік помирає від інсульту.

А справа в тому, якщо розпізнати первинні ознаки інсульту, цієї страшної біди, яка косити і старих, і молодих можна було б уникнути. Як не крути, на кону у цьому випадку людська життя.

Ознаки та симптоми інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один чи кілька симптомів, які сигналізують тіло про те, що з ним скоро станеться біда. Просто людина, яка не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливою. Прочитай і запам’ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно йому надати медичну допомогу.

  1. Попроси чоловіка, у якого ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто і в хід підуть прийоми на кшталт: «Посміхніться гарній жінці». Воно того безсумнівно варте! Людина з підозрою на інсульт посміхнутися не зможе або ж з великими труднощами бачити криву посмішку.
  2. Попроси людину, яка щойно впала через те, що нібито спіткнулася, вимовити довгу виразну фразу. Необов’язково складну, головне, щоб вона була довшою за три слова. Наприклад, таку: “Я зачепився через власні ноги і впав, але тепер зі мною все гаразд”. Чоловік у передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.
  3. Попроси чоловіка, який почуває собі дивно, підняти руки над головою. Якщо в нього інсульт, то навіть таку просту дію йому виконати не вдасться, а якщо вдасться, то лише частично.
  4. Попроси людину, якій стало погано, висунути мову. Іноді доводиться висовувати його першій — багато людей при цьому стеснятися і відчувають собі ніяково. Мова постраждалого людини буде зігнутою.

Якщо ти виявиш у похилого віку хоча б один з цих ознак, терміново вези його до лікарні. Вигукуй швидку, попереджай про ситуацію медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є кілька ознак, які люди помічають ще до того, як їхній стан значно погіршився. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну тошноту і різке падіння зору одного або обох очей.

Результатом твоєї наполегливості може стати спасіння життя близького людини. Або незнайомого. Яка різниця, якщо людське життя — безцінна річ.

За статистикою на кожних десять чоловік з інсультом припадає одне спасіння. Знань – значить вооружений.

До швидких зустрічей!