Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
5 фактів про чай
Факт №1
Про схуднення і рак
Взаєминам чаю та людського організму присвячені тисячі досліджень. Вчені намагаються зрозуміти, як ця рослина діє на серцево-судинну систему, розвиток раку, карієсу, роботу нейронів і навіть, чи підходить вона для зберігання сперматозоїдів при кімнатній температурі (відповідь: так).
У дослідженнях розглядаються різні види чаю (чорний, зелений, білий, оолонг). Але виготовляються вони з одного рослини – Camellia sinensis, званого в Європі та Америці словом tea. Різниця у смаку та вплив на організм цих видів чаю досягається різними методами обробки: від звичайного сушіння до складних термічних впливів, що включають кілька стадій. Чим коротша і простіша обробка чаю, тим більше в ньому, наприклад, катехінів – речовин, відомих своїми антиоксидантними властивостями. Таким чином, на перше місце за цим критерієм встає білий чай, за ним ідуть зелений та оолонг, останній же – чорний чай. Але незважаючи на великий потенціал чаю в оздоровчому плані, Кокранівський систематичний огляд показав, що стверджувати, що зелений чай завдяки своїм антиоксидантним властивостям забігає рак, неможливо: для цього немає достатніх підстав. Що стосується серцево-судинних захворювань, то зелений та чорний чаї, можливо, знижують ризики, проте що підтверджують це дослідження були досить скромними. Також фахівці встановили, що зелений чай сприяє лише незначному зниженню ваги.
Факт №2
Про кофеїн у чаї
Думка про те, що у зеленому чаї кофеїну більше, ніж у каві, дуже поширене. Насправді ж у чаї як мінімум вдвічі менше кофеїну, ніж у каві (хоча і тут є нюанси). В одній чашці зеленого чаю (240 мл) міститься 24-40 мг кофеїну, у чашці чорної – 14-61 мг, у тому ж обсязі коли – 30-39 мг. А від 30 мл еспресо цей показник дорівнює 40-75 мг. Щодня рекомендується вживати не більше 500 мг кофеїну.
Факт №3
Про всмоктування заліза
Будь-який чай містить таніні – хімічні речовини, що діють як антиоксиданти і замедлюють всмоктування негемового заліза (тобто будь-якого залізу за винятком заліза тваринного походження). Через ці властивості чаю (чорний більшою мірою, ніж зелений) протипоказань людям, що страждають на залізодефіцитну анемію або схильні до неї, оскільки саме шлюб заліза є причиною цієї хвороби.
Але також дослідження показують, що зниження всмоктування заліза через вживання чаю не чинить великого впливу на стан дорослих здорових людей. Цей ефект може бути мінімізований, якщо вживати чай так, як радять дієтологи, тобто не під час їжі, а між прийомами їжі. Знизити негативний ефект також допоможе вживання продуктів, багатих на витамин С (він сприяє всмоктуванню негемового залізу), а також м’яса, риби та птиці.
Факт №4
Про ризик розвитку ревматоїдного артриту
Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, при якому запалюються суглоби. У досить масштабному дослідженні за участю 76 тисяч жінок після менопаузи вчені встановили, що вживання чаю (особливо якщо йдеться про чотири чашки на день і більше) збільшує ризик розвитку ревматоїдного артриту на 78 %. Це, правда, досить незначний показник, враховуючи що самі по собі ризики захворіти на ревматоїдний артрит не високі, і збільшення їх менше ніж у два рази, м’яко кажучи, не можна назвати катастрофічним. Більшого шкоди в цьому сенсі приносити куріння.
Факт №5
Про небезпечні чаї
Чай у цілому швидше корисний, ніж шкідливий. Але, як і будь-який інший продукт, для деяких людей він може бути небезпечним. Необхідно бути обережним, вживаючи зелений чай при таких захворюваннях і станах: глаукома, діабет, діарея, високий кров’яний тиск, остеопороз, хвороби серця, анемія та ін. Проблема у всіх цих випадках у тому, як кофеїн діє на організм.
Потрібно поважно ставитися до поєднання зеленого чаю з деякими антибіотиками (ципрофлоксацином, єноксацином, спарфлоксацином та ін.). Прийом препаратів, що перешкоджають тромбоутворенню, (наприклад варфарину) спільно з зеленим чаєм, також володіє подібним ефектом, може призвести до кровотеч. Але ці наслідки не такі вірогідні, як проблеми з серцем внаслідок поєднання кокаїну, амфетамінів або ефедрину із зеленим чаєм. Оскільки вживання цих препаратів саме по собі сприяє підвищенню кров’яного тиску до небезпечного для життя рівня, чай лише посилить негативний ефект, що може призвести до серйозних наслідків.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!