Не думайте, що аптечні ліки врятують вас від проблем зі здоров’ям. У деяких випадках вони тільки додадуть вам нових болячок, інформує sutura.org.ua

У багатьох розвинених країнах лікарі найчастіше виписують препарати, щоб усунути симптоми, а не проблему, яка викликала нездужання. У таких випадках є великий шанс на те, що у пацієнта з’явиться залежність від ліків. І це стане для нього проблемою.

Вісь 5 груп препаратів, з якими вам потрібно бути гранично обережними:

Інгібітори протонного насоса (“Омез”, “Омепразол”, “Нексіум”)

Інгібітори протонного насоса зазвичай призначають для лікування кислотного рефлюксу – мимовільне попадання вмісту шлунку у стравохід. Вони підвищують ризик переломів кісток, знижують рівень магнію в крові, призводять до хронічних запорів та збільшують ризик захворювання нірок, а також призводять до старе здивування.

Преднізолон

Преднізолон – стероїд із протизапальним, протиалергічним та протишоковим ефектами. Здатний перешкоджати розвитку запального процесу. Його виписують при таких аутоімунних захворюваннях, як виразковий коліт, вовчак та ревматоїдний артрит.

Він пригнічує імунну реакцію організму на подразник, при цьому сильно послаблює його. Тривале використання преднізолону може призвести до синців, низького лібідо, прищів, нудоти, здуття живота, запаморочення, проблем з настроєм, безсоння тощо.

Статині

Цей клас лікарських засобів, які часто використовуються для зниження рівня холестерину в крові. У 2012 році приймали статині 23% мешканців США. Вже через кілька днів після початку вживання статинів у вас може з’явитися тошнота, діарея, висип та головні болі.

Тривале їх використання підвищує ризик розвитку раку молочної залози та діабету, а також хвороби Паркінсона.

Антидепресанти

У антидепресантів безліч побічних ефектів: тошнота, безсоння, часті запори, низьке лібідо, неспокій та дратівливість. Прийом антидепресантів призводить до появи у дітей і підлітків суїцидальних думок.

Деяким людям вони справді допомагають, для більшості вони виявляються марними. Краще розпочати лікування тривожного стану не з антидепресантів, а з правильного способу життя, мислення та харчування.

Опіоїди

Опіоїди добре справляються зі своїм завданням, коли йдеться про гострі стани. Для позбавлення від хронічних болів вони не підходять. Ця група препаратів викликає залежність навіть після нетривалого курсу застосування.

Навіть через два дні ви вже зможете відчути на собі всі “принади” таких препаратів: нудоту та запори.

Що ж робити

Ніколи не назначайте самі собі подібні препарати. Вживайте їх тільки після консультації зі спеціалістом, не перевищуйте рекомендованої дози або ж віддавайте перевагу лікам на рослинній основі.