5 небезпечних хвороб, симптоми яких легко перепутати із застудою
Слабкість, озноб, ці ознаки застуди добре відомі дуже багатьом людям. Однак з початком осені та поширенням ГРВІ з «банальною» інфекцією можна легко переплутати набагато більш небезпечне захворювання.
Рак крові
У виданні Express вийшла стаття британських медиків, у якій вони розповіли про симптоми раку крові. За словами лікарів, дане захворювання на початку свого розвитку може створювати ілюзію того, що людина застудилася. Такій плутанині сприяють кашель, підвищення температури, сильна слабкість — ці симптоми, що виникають при онкозахворюваннях, заважають побачити справжній стан справ.
Фахівці підкреслюють, що в разі нездужань потрібно стежити за всіма змінами в організмі, адже може виявитися, що крім досить нешкідливих симптомів виявлятимуться і ознаки більш серйозних порушень.
Мононуклеоз
Так, наприклад, із застудою чи грипом можна спутати мононуклеоз — гостре інфекційне захворювання, яке викликається вирусом Епштейна-Барр або цитомегаловірусом. При мононуклеозі також спостерігаються лихоманка, слабкість, біль у горлі. Дане захворювання небезпечне своїми наслідками — у хворих може розвиватися імунодефіцит та ураження печінки. Для мононуклеозу характерне відчутне запалення лімфовузлів на шиї та інших частинах тіла. Помітивши їх, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.
Менінгіт
Простудними симптомами, що включають в себе жар і слабкість, виявляється ще одна дуже небезпечна інфекція — менінгіт, захворювання, при якому відбувається запалення мембран, що захищають головний і спинний мозок. Але також для менінгіту характерна підвищена чутливість до світла та ригідність (жорсткість) потиличних м’язів. У разі розвитку цього захворювання важливо якнайшвидше звернутися до лікаря. Менінгіт ділиться на вірусну та бактеріальну форми, та їх лікування розрізняється.
Пневмонія
Буває так, що людина, яка простудилася, починає відчувати собі краще, але через деяку годину (до двох тижнів) знову відчуває знайомі симптоми нездужання. За словами лікарів, нерідко таким чином виявляє собі пневмонію — запалення тканини в одному або відразу у двох легенях. Якщо при цьому мають місце такі симптоми, як підвищена або знижена температура і кашель, який починається як сухий, а потім супроводжується виділенням мокротиння, крові, потрібно звертатися за лікарською допомогою.
Бронхіт
Також корисно знати, що тими ж різновидами вирусів, що і ГРВІ, викликається бронхіт. Але при цьому захворюванні кашель триває довше, ніж за простої застуді — до трьох тижнів. Бронхіт обов’язково потрібно лікувати у лікаря, оскільки він легко може перейти у пневмонію.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!