5 небезпечних порушень, сигналом яких є біль у спині
Біль у спині може бути викликаний небезпечними порушеннями — проблемами з нервами, кістками, дисками чи сухожиллями, хворобами прилеглих органів, наприклад, нірок. Про ті, які аномалії викликають її, далі у матеріалі.
«Болі у спині можуть бути симптомом серйозного захворювання, яке має бути діагностовано фахівцем. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас болітиме спина», — нагадують експерти.
Вони назвали п’ять небезпечних порушень, які можуть ударити по спині.
Стеноз хребетного каналу
Виникає через звуження простору навколо спинного мозку, що чинить тиск на нерви. Його симптоми, крім болю впопереку, включають також судоми в ногах, проблеми при ходьбі.
Грижа міжхребцевого диска
Диски діють як подушки між кістками у хребті. Грижа виникає при розриві їх жорсткої частини — фіброзного кільця, в результаті під тиском виступає частина дорогоцінного ядра. Це викликає розвиток набряку, запалення тканин, що оточують диск, сильного болю. Дані порушення несе велику опасность, загрожуючи звуженням каналу хребта, що веде до здавлювання нервних закінчень та оболочки спинного мозку.
Артрит
Може виникнути у будь-якому відділі, але частіше зачіпає нижню частину спини та шиї. Найбільш поширеною формою артриту є артроз — саме він змушує боліти спину (особливо при згинанні). У деяких випадках порушення викликає розвиток стенозу поясничного відділу хребта, коли відбувається здавлювання спинного мозку або нервних корінців сідничного нерва. Біль тоді атакує не лише спину, а й сідниці, ноги; людина фактично може втратити здатність нормально ходити.
Скелетні порушення
У середньому віку у багатьох людей розвивається сколіоз — стан, при якому хребет викривляється в бік. Найчастіше він стає наслідком неправильної постави. Подібне викривлення є дуже небезпечним порушенням, яке піддає деформації спинний мозок та спинномозкові нерви, змінює нормальне взаєморозташування органів грудної та черевної порожнини, що загрожує різноманітними хронічними захворюваннями.
Крім болю в спині при сколіозі проявляються поколювання в ділянці грудної клітки, болі в ділянці серця, перепади тиску, відчуття нестачі повітря і нездатності зробити глибокий вдих.
Остеопороз
Захворювання характеризується втратою маси та структурним пошкодженням кісткової тканини, що призводить до почастішання переломів. За даними ВООЗ, після 50 років у кожної четвертої жінки буває один чи більше остеопорозних переломів хребта. У багатьох випадках ці порушення тягнуть за собою небезпечні зміни в якості життя — так, може розвиватися кіфоз, обумовлюючи постійний біль, який не дозволяє людині бути активною. Крім того, можуть загострюватися хронічні захворювання, що суттєво впливають на смертність.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей та не замінює професійні медичні консультації, діагностику чи лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!