5 переваг материнства після настання 35 років
Незважаючи на всі складнощі пізнього материнства, рішення народити первістка у 35+ має і свої переваги.
Готовність бути матір’ю
Подорожі, розваги, робота — все це після 30 також важливе і потрібне, але вже зовсім не так, як у 25. Майбутня мама вже встигла і нагулятися, і напрацюватись, і помандрувати — настав час для нового досвіду. Звичайно, у будь-якому віку жінці буде трохи шкода своєї вільної додекретної життя, але чим доросліша людина, тим більш чітко вона розставляє пріоритети і краще розуміє, що важливо, а що не дуже.
Така жінка як наповнений до країв посуд: їй є чим поділитися, і є що вкласти в дитину. Вона вже розуміє, як вона її виховуватиме, і чому навчати. І їй навряд чи захочеться залишити малюка на батьків і відвідувати його лише на вихідні.
У цьому віку годинники цокають особливо громко, і жінці все більше хочеться стати мамою. І самій хочеться, і суспільство у вигляді батьків, сусідів, друзів постійно порушує цей питання. Жінка вже не лише фізично готова до материнства, а й психологічно та емоційно.
Доросла мама чудово розуміє, що будуть безсонні ночі, дитячі примхи, що життя зміниться назавжди, і що буде складно. І що це просто треба пережити.
Відповідальний підхід до вагітності
З точки зору медицини, оптимальним для вагітності та пологів вважається вік від 21 до 28 років. Проте в останній час зростає тенденція до материнства у віці 35+. Напевно багато людей чули про те, що пізня вагітність пов’язана з більш високим ризиком можливих патологій у дитини чи матері.
Жінки старшого віку відповідальніше підходять до свого стану, вони готуються і планують вагітність. Такі майбутні матусі поважно ставляться до призначень лікарів, вони приймають необхідні препарати, вчасно здають аналізи та проходять необхідні обстеження — все це, природно, знижує ризик ускладнень. До здоров’я та розвитку вже народженого малюка дорослі мами теж підходять відповідально.
Деякі дослідження свідчать про те, що жінки у віку 35+ менш схильні до післяпологової депресії, ніж молоді дівчата. Ще одним плюсом можна назвати відносно низький відсоток оперативного втручання у порівнянні з юними мамами, що народжують вперше, — це пов’язано з більш спокійною та свідомою поведінкою під час пологів.
Міцна матеріальна база
Фінансова автономність — ключовий плюс пізнього материнства. Багато людей вважають, що він навіть єдиний. У 30 років людина, як правило, не тільки не залежить від батьків, але й цілком може вже допомагати їм. Часто до цього часу вже вирішено квартирне питання. Тобто вам є, де жити, що їсти, у що одягатися, і в цілому зрозуміло, звідки брати гроші найближчі кілька років. Це той фундамент, на підставі якого не страшно будувати нове життя з дитиною.
Діти не лише не безкоштовне, а й досить дороге задоволення. Розвиваючі іграшки та книги, зручну одяг та взуття, заняття та розваги коштують чимало. І чим старшим стає дитина, тим більше грошей на неї потрібно.
Якщо для немовляти найважливіше, щоб було просто сухо, тепло і мама поруч, то більш дорослому дитині, крім побутового комфорту, потрібні вже добра освіта, цікаве дозвілля і багато чого ще. Мамі, яка реалізувалася у професії, набагато легше все це їй забезпечити.
Ви не будете білою вороною
До пізнього материнства можна по-різному ставитися, але важко заперечувати, що сучасні тенденції саме такі, особливо у великих містах. І якщо жінка народжує рано, то їй практично гарантована соціальна самотність: усі подруги будуть зайняті навчанням, розвагами та подорожами. У них і в голові, і в житті буде веселе безтурботне студентство, а в молодої мами — лише турбота про дитину. Такі різні інтереси аж ніяк не зближують людей, навіть якщо раніше вони мали багато спільного.
Після 30 років у багатьох молодих жінок або вже є малюки, або будуються серйозні плани на них — у будь-якому випадку ви будете на одній хвилі зі своїми друзями. У вас з’являтимуться нові теми для обговорення та привчини для дружби. Загалом, ставши мамою у цьому віці, ви точно не відчуватиметеся білою вороною.
Глобальне перезавантаження
У 35 років часто з’являється стійке відчуття, що всі радощі життя ніби потьмяніли. Життя стало на звичні рейки і покотилося кудись убік пенсії. Домівка – робота, домівка – робота, зустріч з друзями, відпустка, Новий рік і – знову все спочатку.
Декрет — це досить радикальна, але при цьому ефективна можливість зробити повне перезавантаження, побачити свої справжні бажання та потреби, по-новому подивитись на роботу, на батьківщину та на собі. Часто бує, що саме в декретній відпустці жінки починають робити те, що їм по-справжньому подобається, знову знаходять своє покликання чи стиль.
Діти відкривають нам інше дихання: вони допомагають вирватися з рутини, і хай це заміна однієї рутини на іншу, такий струс часто абсолютно потрібний. На майбутню маму чекають нові живі емоції, нові враження, нове оточення, а насправді зовсім нове життя.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!