5 симптомів непереносимості молока
Одні стверджують, що його можна пити в будь-якому віку, адже цей напій корисний, що насичує нас кальцієм. Інші, наоборот, вважають, що у дорослому віку від нього слід відмовитися, оскільки в організмі не вистачає спеціальних речовин для перетравлення лактози, які містяться в молоці.
Однак є чимало досліджень, які вказують на те, що молоко — далеко не найкорисніший харчовий продукт. Наприклад, у 2014 році було проведено дослідження, в якому брали участь понад 60 тисяч жінок.
Як з’ясувалося, жінки, які регулярно вживали молоко, частіше страждали від переломів та проблем з кістками. Тому кальцій явно краще отримувати з інших продуктів.
Але є й інші причини, чому від молока бажано відмовитися. Наприклад, його непереносимість організмом, що може виражатися різними проблемами з боку шлунково-кишкового тракту людини. Але як це можна розпізнати? Давайте розглянемо основні ознаки, на які варто звертати увагу.
Постійне відчуття здуття
Щоб лактоза нормально перетравлювалася і засвоювалася, в організмі людини має бути достатньо лактази. У малюків цього речовини достатньо, оскільки їм потрібно переварювати материнське молоко, вміст лактази становить понад 90 % їхнього раціону на перший рік життя. Так, у дітей теж зустрічається така проблема, але набагато рідше, ніж у дорослих — так улаштований їхній організм.
А з віком цього речовини в нашому організмі стає все менше, але, звичайно ж, все суто индивидуально — хтось п’є молоко і не відчуває ніякого дискомфорту, а у когось і одна склянка може стати причиною здуття.
Статистика показує, що:
- понад 70 % індіанців, афроамериканців,
- понад 90 % жителів азіатських країн,
- більше 50 % європейців та латиноамериканців страждають від цієї проблеми.
Біль у шлунку
Здуття нерідко супроводжується болем, поколюванням, іншими неприємними відчуттями. Річ у тім, що за відсутності лактази в кишечнику, молоко не засвоюється повністю, тому порушується процес перетравлення і з’являються вищезазначені симптоми.
Деякі навіть жаліються на неприємні відчуття — блювання, судоми, гострі та різкі болі.
Метеоризм
Якщо лактоза повністю не засвоюється організмом, то вона виявляється практично у безвиході після надходження до кишечника. І там починається процес бродіння. Це не призводить до гарних наслідків: бурчання, дивні звуки зі шлунку — це лише мінімум проблем. Набагато гірше, якщо виникне раптовий метеоризм.
Діарея
Це один з найчастіших симптомів, що спостерігається після вживання молочних продуктів.
Щоправда, тут теж все індивідуально: у деяких діарея виникає тільки на молоко, у когось на все, включаючи сири та йогурті.
Але як це перевірити? Спершу варто повністю виключити їх зі свого раціону, деяку годину подождати, щоб організм очистився від залишків лактози, а потім поступово вводити продукти по черзі.
На які зовнішні ознаки варто звернути увагу?
Непереносимість молока виявляється не лише здуттям чи метеоризмом. Є й кілька зовнішніх проявів, на які бажано звертати увагу.
1. Поява свербежу. Звичайно, зазвичай шкіра свербить після випитого молока у разі наявності алергії на цей продукт. Але буває, що так виявляється і непереносимість лактози. Тому на будь-які подібні ознаки дуже важливо звертати увагу.
2. Проблеми зі шкірою. Включення продуктів, виготовлених на основі натурального молока, підвищує кількість гормону IGF-1, який, як установили вчені, пов’язаний з прищами, запальними процесами та набряками на шкірі.
Крім того, чим більше молока ви п’єте, тим більше ваш організм виробляє підшкірний жир. Адже саме він призводить до прищів, «чорних цяток», та до забивання доби.
Якщо протягом тривалої години ви ведете нерівну боротьбу з прищами, а виписана дерматологами косметика вам не допомогла, можливо, чи варто на якусь годину відмовитися від молочних продуктів? Спробуйте на невеликий період перестати вживати їх і подивитись на реакцію свого організму.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!