Проноси, запори, підвищене газоутворення, запальні захворювання кишечника – при всіх цих недугах показано застосування фітотерапії. Існують лікарські рослини, які особливо сприятливо впливають на кишечник.

Серед них можна виділити наступні:

Вільха. Володіє в’яжучу та кровоспинну дію. Настій з листя вільхи сприяє зменшенню запального процесу в кишечнику. Добре допомагає при проносах, особливо у дітей. Застосовують також як кровоспинний засіб при язвенному коліті та геморої. Вільха допомагає впоратися з такими симптомами, як неприємний запах рота, лишнє газоутворення, бурчання та здуття живота. Використовують при дисбактеріозі. Настій готують із 2 столових ложок листя вільхи та склянки води. Приймають по 1/4 склянки 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Грицики. Трава грициків має в’яжучу та кровоспинну дію, сприяє підвищенню тонусу м’язової стінки кишечника, стимулює його перистальтику. Траву грициків використовують при гострих та хронічних запальних захворюваннях кишечника, особливо якщо вони супроводжуються кровотечею. Через наявність у рослині ряду корисних макро- та мікроелементів (міді, цинку, марганцю, калію, хрому, заліза, магнію, кальцію) відвар грициків успішно використовують у комплексному лікуванні синдрому порушеного всмоктування. Відвар готують з 1 столової ложки трави грициків та склянки води. Приймають по 1 столовій ложці 4 рази на день за 20-30 хвилин до їди.

Петрушка городня. Рослина виявляє спазмолітичну, жовчогінну, антисептичну та дезінтоксикаційну дію. Петрушка ефективна при порушеннях травлення, здуття живота та кишкові кольки. Відвар готують з 1 столової ложки сировини (одночасно трави, насіння, листя та корінь петрушки) та склянки води. Приймають по 2-3 столові ложки 3-4 рази на день до їди.

Пижма звичайна. Пижма має протизапальну, антимікробну, протиглісну, жовчогінну та в’яжучу дію. Настій пижми застосовують при запальних захворюваннях тонкого та товстого кишечника, а також при лікуванні аскаридозу та ентеробіозу. Настій готують з 1 столової ложки квіткових кошиків пижми та склянки води. Приймають по 2 столові ложки 3-4 рази на день до їди.

Подорожник великий. Листя подорожника мають протизапальну, антисептичну та обволікаючу дію. Крім того, подорожник має м’який проносний ефект і підходить для регулярного використання як профілактика запорів; покращує регенерацію слизової кишечника і застосовується в лікуванні язвенного коліту та язви двенадцятипалої кишки. Настій готують з 1 столової ложки листя подорожника та склянки води. Приймають по 1/4 склянки 3-4 рази на день за 15 хвилин до їди.