Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
6 кроків до страхової медицини
Проте реалізувати її потрібно обдумано.
Повномасштабна страхова реформа у нас стартує фактично з нуля. Тому для її реалізації перед нами стоїть ще багато невирішених питань.
- Почнемо з того, що ми досі не маємо профільного закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування”. При цьому я упевнена, що, поряд з обов’язковим медичним страхуванням, має залишатися і бюджетне фінансування незахищених категорій населення.
- Нам необхідно визначитися із загальним вектором розвитку страхової медицини в Україні, а саме вирішити питання, чи буде страхова медицина в Україні державною (як це було запроваджено у більшості країн ЄС), чи вона буде приватною (на прикладі США та Грузії).
- Також важливим питанням є визначення порядку формування та узгодження вартості послуг страхового медичного обслуговування в усіх медичних установах країни. Для цього ми повинні створити відповідний профільний регістр усіх медустанов країни.
- Для інвентаризації лікувальних установ необхідно сформувати відкриті регістри, а також адаптувати та затвердити європейські клінічні протоколи лікування, прорахувати вартість медичних послуг, які будуть однаковими для всієї України.
- Крім того, з метою покращення якості надання медичних послуг та стабілізації ціни, ми повинні вжити заходів для підвищення рівня конкуренції між медичними установами. Останні повинні конкурувати між собою для залучення більшої кількості клієнтів.
- Одним із головних етапів підготовки до медичної реформи має стати реформа податкова. Наприкінці грудня парламент зробив перший крок у цьому напрямку, ухваливши нове податкове законодавство за основу.
Насамкінець зазначу, що Україна дуже зацікавлена у використанні досвіду таких країн, як Грузія та Польща, у харчуванні вибору найбільш оптимальної моделі медичного страхування та ефективних систем його функціонування.
Я впевнена, що страхова медицина в Україні все ж таки буде впроваджена, надавши виключно позитивний вплив на стан громадського здоров’я населення та систему охорони здоров’я в цілому. Проте, як у старій приказці, поспішивши, ми не лише насмішимо, а й нашкодимо.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!