1. Тренуйте мозок. Освіта є важливим фактором зниження ризику старчеського недоумства. У тих, хто не закінчив десятирічки, ймовірність деменції зростає. Хороша новина в тому, що ми можемо зміцнювати мозок всю життя за рахунок різного роду хобі, а також читання газет, настільних ігор чи навчання нової мови.

2. Зберігайте коло друзів. Соціальні контакти і регулярне спілкування пов’язані зі зниженням ризику старе здивування, а ось самотність та ізольованість збільшують опасність цієї хвороби. При цьому кількість друзів критичного значення не має, важливо лише ті, наскільки часто ви з ними спілкуєтеся.

3. Слідкуйте за вагою та здоров’ям серця. Існує міцний зв’язок між серцем та здоров’ям мозку. Підвищені показники тиску та ожиріння, особливо в середньому віку, збільшують опасность старчеського здивування. Поєднання всіх цих умов відповідає більш ніж за 12% випадків деменції. Ось чому так важливо спостерігати за здоров’ям серця і за власною вагою.

4. Більше фізичних навантажень. Фізична активність забезпечує захист від зниження когнітивної діяльності. При цьому вчені все ще ведуть суперечки про те, яку кількість годин точно ми повинні присвячувати навантаженням для отримання додаткової захисту. Але це абсолютно точно не менше 45 хвилин на день від помірної до високої інтенсивності хоча б тричі на тиждень.

5. Відмова від куріння. Сигаретний дим шкідливий для серця, а що містяться в ньому хімічні речовини викликають запальні процеси та судинні зміни в мозку. Вони також можуть спровокувати окислювальний стрес, при якому так звані вільні радикали ушкоджують клітини. Все це сприяє розвитку старе здивування.

6. Лікуйте депресію. Ми не радимо зникати депресії, бо часом це вище за наші сили, і мільйони людей у ​​якісь періоди своєї життя неминуче стикаються з цим важким психічним розладом. Але дуже важливо звертатися за професійною допомогою і не намагатися здолати її поодинці. Хронічно високий рівень гормону стресу кортизолу пов’язаний зі зменшенням тих областей мозку, які відповідають за пам’ять.