Правильно беремо консилер. Найвідповідальніші дівчата починають лягати раніше спати і назначають собі курс вітамінів. Але що робити, якщо всі ці способи (консилер не в рахунок) не допомагають, а круги під очима продовжують «сяяти», роблячи тобі схожою на сумну панду?

Виявляється, причини появи темних кіл криються набагато глибше, ніж ми думали. І часом вітамінів і здорового сну недостатньо, щоб від них позбутися. Давай розберемося. Можливо, причина, через яку ти страждаєш, є в нашому списку, інформує новину sutura.org.ua

Генетика

Якщо ти володарка темного або оливкового кольору шкіри, то генетично ти більш розташована до появи темних кіл під очима. Все просто: для твого типу характерна більш висока концентрація меланіну, що і призводить до пігментації у вигляді тіней під очима. Але ти зовсім не зобов’язана миритися з цим! У дерматології вже давно використовують спеціальний лазер, за допомогою якого ти можеш зменшити пігментацію і позбутися від темних кіл під очима.

Дуже тривалий сон

Ти все правильно прочитала! Надто довгий, як і занадто короткий сон — ще одна причина темних кіл під очима. Виявляється, поки ти спиш, під очима накопичується насичена кислородом кров, яка і створює ефект мішків. Намагайся спати щонайменше і не більше семи годин — саме таке кількість сну забезпечить достатнє відновлення твого організму і допоможе позбутися від мішків під очима.

Вода та харчування

Як не дивно, але рада «пий більше води» працює і тут. Достатню кількість чистої води допомагає збільшити кровотік, що запобігає скупчення крові під очима і набряклість в цілому. Спробуй випивати за день вісім склянок води — і вже за тиждень ти помітиш видимі зміни. Також не забувай про продукти, багаті на витамин К: баклажани, фасоль, виноград і огірки. Вони зміцнюють стінки капілярів і сприяють правильному кровообігу.

Аллергія

Хто б міг подумати, але сезонні аллергени, такі як пил, трава і навіть пил — також можуть погіршити ситуацію з темними колами під очима. Справа в тому, що запалення в пазухах носа збільшує кров’яні судини навколо очей, що і створює синюватий відтінок. Постарайся спати з трохи піднятою головою — це допоможе зменшити скупчення рідини навколо очей. А також придбати увлажнювач повітря, який заспокоїть опухлі кровеносні судини та знімає роздратування.

Твоя машина

Не варто нехтувати прибиранням у машині. Коврове покриття, оббивка в автомобілі є відмінним притулком для пилових кліщів, цвілі та пилки, що може викликати аллергію, подразнення шкіри і, звичайно, ненависні мішки під очима.

Застуда

Якщо у тебе нежить, то готуйся, що темні круги і мішки під очима будуть твоїми головними спутниками під час хвороби. Нездоровий і переривчастий сон не дозволяє шкірі досить відпочити і відновитися, а в першу чергу це сказується на шкірі навколо очей. Більше того, виписані лікарем ліки може «підлити олії у вогонь». Серед таких – судинорозширювальні засоби та препарати, призначені для зниження високого кров’яного тиску. Не дивно, адже ці таблетки працюють за принципом розширення судин та збільшення потоку крові по всьому тілу.

Надто глибоке очищення

Якщо наприкінці дня ти старанно знімаєш макияж міцеллярною водою, то зупинись. Грубо видаляючи макіяж з повік, ти можеш пошкодити кров’яні судини ніжної шкіри навколо очей, що може стати причиною появи темних кіл. Так що намагайся не сильно терти очі та використовувати для зняття макіяжу тільки м’які ватяні диски чи спонж.