7 поширених причин, через які у жінок може відчуватися біль у грудях

Головна / unsorted / 7 поширених причин, через які у жінок може відчуватися біль у грудях

Ніючі, колючі відчуття у грудях або такі, що тягнути, викликають занепокоєння, не в останню чергу через те, що ми звикли асоціювати біль у молочної залози з онкологією, яка зароджується. Насправді є і інші причини, які не завжди пов’язані з погіршенням вашого стану. Зараз ми розповімо, чому іноді з’являється дискомфорт і як його можна уникнути.

Бюстгальтер підібраний не за розміром

Це одна з найпоширеніших причин. Дослідження австралійських вчених з Університету Вікторії у Мельбурні підтвердило, що 80% респонденток неправильно підбирають розмір спіднього білизни і це загрожує проблемами. Дуже велика може натирати шкіру і не забезпечувати потрібного рівня підтримання грудей, занадто мала — перетягувати груди та призвести до гіперчутливості.

Найвірогідніше, ваші груди болітимуть через бюстгальтер, якщо:

  • вони випирають із чашечок;
  • ремінці впиваються у шкіру;
  • бюстгальтер піднімається на спині ближче до плечей;
  • між грудьми та чашками є велика відстань.

Якщо ви відповіли “так” хоча б на один з пунктів, спробуйте звернутися до ательє та пошити білизну на замовлення або попросіть спеціаліста у улюбленому магазині допомогти вам з вибором.

Ви перенапружили м’язи

Відразу під молочними залозами знаходяться м’язи — під час гіпертонусу від них можуть йти неприємні відчуття, віддаючи біля грудей. Така проблема поширена у атлетів, проте сприяти болю можуть і повсякденні справи: робота з лопатою, прибирання, підйом вантажів.

Іноді напруга супроводжується набряклістю, синцями, дискомфортом у передпліччях. Гіпертонус зазвичай минає самостійно за кілька днів. Щоб полегшити ефект від симптомів, спробуйте взяти болезаспокійливі, відпочити та відкласти на годину тренування, прогріти груди грілкою. Це ж стосується і синців.

Скоро розпочнеться менструація або вона вже є

Тут винні гормональні зміни: протягом циклу кількість естрогену і прогестерону коливається, внаслідок чого ваші груди ненадовго можуть набрякнути або з’явитися біль у них. Щойно закінчиться менструація, ви почуватиметеся краще.

Щоб під час місячних якнайрідше відволікатися на ниючі відчуття у грудях, спробуйте відмовитися від кофе: вона утримує вологу в організмі і тим самим створює дискомфорт. З тієї ж причини рекомендуємо вживати багато солоної їжі. Спробуйте поки замінити бюстгальтер на спортивний топ – він не буде тиснути на набряклі груди. У крайньому випадку можете прийняти заспокійливе або болезаспокійливе.

Можливо, ви вагітні

Під час першого триместру цілком нормально, що ваші груди ниють — організм запускає процеси, що готують вас до виношування дитини. Крім цього, ви можете зіштовхнутися з відсутністю менструації, тошнотою, блювотою, частими походами до туалету, втомою, зміною харчових звичок. Для полегшення спробуйте спати у спортивному топі, не чіпати грудей і не дозволяти робити це партнерові.

Ви зіштовхнулися з наслідками грудного вигодовування

Коли жінки лише починають годувати грудьми, то нерідко зіштовхуються з сухістю та тріщинами сосків або на їх поверхні, застоєм молока, маститом, грибковими інфекціями. Усі ці проблеми потрібно вирішувати зі спеціалістом.

Також ви можете спробувати зціджувати молоко або годувати дитину не за розкладом, а тоді, коли вона цього захоче. Час від часу масажуйте груди та увлажняйте шкіру. Якщо ви закінчили декретний відпусток раніше визначеного терміну, позбавляйтесь лишнього молока в тому ж режимі, якби ви кормили дитину вдома.

У вас з’явилися побічні ефекти від гормональних препаратів

Ті ж протизаплідні містять естроген і прогестерон — вони є причиною набряклості у грудях. До того ж, якщо вам не підійшли ці засоби, ви можете відчувати головний біль, різко набирати ваги, відчувати колівання настрою і мати непостійний менструальний цикл. У такому разі вам варто змінити препарат.

У ваших грудях є фіброзно-кістозні утворення

Фіброзно-кістозна мастопатія — це стан, за якого у грудях з’являються доброякісні опухоли. Зміни в їх структурі повинен спостерігати спеціаліст — кісти будь-якої миті можуть стати причиною серйозних захворювань. Зазвичай симптоми включають біль, чутливість грудей, грудкувату структуру у верхній частині залоз. В цьому випадку вам допоможуть нестероїдні болезаспокійливі, носіння підтримуючого бюстгальтера, акцент на здоровому харчуванні та прийомі гормональної терапії — все це за рекомендацією лікаря.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!