SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

7 простих порад для боротьби з безсонням

Сон – одна з найважливіших умов для збереження гарного самопочуття та продуктивності. Він допомагає організму правильно функціонувати, нормалізує стан нервної системи і навіть сприяє швидкому відновленню у період хвороби.

Однак для багатьох здоровий – тривалий і міцний – сон є лише мрією, оскільки труднощі викликає як процес засинання, так і якість сну, якщо він і настає.

Ми підготували для вас кілька порад, слідуючи яким ви зможете швидко позбутися від безсоння і нарешті почати висипатися ночами.

Робіть зарядку вранці

Візьміть собі за правило щоранку робити зарядку, що пробуджує. Не обов’язково виконувати вправи до “сьомого поту”: досить виконати комплекс з енергійних розігріваючих махів-присідань, щоб запустити активні процеси в організмі та відчути приплив бодьорості.

Медики кажуть, що люди, які регулярно тренуються вранці, відчувають менше труднощів із засипанням уночі. Справа в тому, що регулярні фізичні навантаження допомагають підвищити рівень серотоніну і знизити концентрацію кортизолу, що допомагає уникнути перепадів настрою і сприяє зниженню впливу стресу.

Більше будьте на сонці

Протягом дня намагайтеся за першої-ліпшої можливості виходити на вулицю, тобто перебувати в умовах природного денного світла. Це допоможе вам урегулювати природні циркадні ритми організму, завдяки чому у вас буде виникати все менше труднощів із засипанням з настанням ночі.

Увечері слухайте заспокійливу музику

Увечері за вечерею або приймаючи душ, включайте мелодії для релакс (такі плейлисти можна знайти у будь-якому музичному додатку смартфона або за запитом в інтернеті).

Вчені неодноразово доводили, що спокійна легка музика допомагає нервній системі розслабитися та налаштовує організм на відпочинок. Таким же сприятливим впливом володіють звуки морського прибою, спів птахів, шум водоспаду тощо.

Звільніть спальню від гаджетів

Синій світло від екранів телевізорів, комп’ютерів і мобільних телефонів може суттєво впливати на сон, тому що воно сприяє зниженню вироблення організмом мелатоніну (гормону сну). Більше того, будь-яка інформація, яку ми отримуємо перед сном, сприяє подразненню нервної системи, що впливає як на процес засинання, так і на якість сну.

Тому приберіть подалі від себе гаджети і спробуйте розслабитись іншими способами, наприклад, прийняттям ванни або медитацією.

Замовити аромалампою

Ароматерапія – поширений метод, який допомагає впоратися зі стресом та покращити самопочуття. Так, деякі ефірні олії, наприклад, лаванди і дамаської рози, допоможуть максимально розслабити нервну систему і міцно заснути, завдяки чому вранці ви прокинетесь більш відпочившим і спокійним.

Додайте в свою аромалампу 3-5 крапель цих олій, лягайте в ліжко зручніше і глибоко вдихайте аромат. Позитивний ефект настане вже за кілька хвилин.

Дихайте на рахунок

Цей спосіб засипання рекомендують йоги. Так, метод дихання 4-7-8 розслаблює нервну систему і допомагає зменшити рівень занепокоєння та стресу.

Отже, ляжте в постіль, помістіть кінчик мови за верхні передні зуби і видихніть з відкритим ротом. Потім закрийте рот і зробіть глибокий вдих, подумки рахуючи до чотирьох. Затримайте дихання на рахунок до семи і медленно видихніть на вісім. Повторюйте усі кілька разів, концентруючись на диханні.

Відмотайте день тому

Ще один “снодійний” спосіб називається “день наоборот”. Так, лежачи в постелі, почніть подумки відновлювати і представляти всі події дня, але в зворотному порядку. Уявіть, як ви вкладалися в ліжко, потім – як приймали душ, ходили в парку, вечеряли, поверталися з роботи і т.д.

Психологи кажуть, що, дотримуючись цього способу, ви встигнете заснути ще до того, як почнете прокручувати обідню перерву на роботі.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!