Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
7 цікавих порад від ізраїльських лікарів
1. Вітамін С допомагає худнути.
Ви схудли на один-два кілограми? Відповідна кількість витамину С допоможе вам зберегти новий вес, передає sutura.org.ua
Вчені виявили, що наш організм потребує певних кількостей витамину С для того, щоб спалювати жири. При цьому спалювання виявляється стабільним і не супроводжується поверненням скинутих кілограмів.
Дослідники спостерігали дві групи добровольців — із низьким і нормальним рівнями витамину С у крові. Перевірка спалювання жирів у крові через годину після їжі показала, що у першій групі спалювалось на 25% менше жирів, ніж у другій.
Спалювання забезпечується дією амінокислоти карнітину, що міститься в вітаміні С, під впливом якої відбувається перетворення жирових молекул з виділенням енергії.
Збільшити кількість витамину С можна за рахунок вживання соку грейпфрутів вранці, апельсинового — за обідом, а також за допомогою введення у своє меню продуктів, багатих на витамин С. До них відноситься капуста брокколі, брюссельська капуста і сладкий червоний перець.
Поради для відпочинку
Це одне з найбільш прикрих і найчастіших захворювань у мандрівників. У кращому випадку, воно приносить легку незручність, але трапляється, що воно серйозно затьмарює і навіть скасовує всю подорож. Причини, що викликають пронос, бувають найрізноманітнішими. Це і непроварена їжа, і низька якість пітної води, низькі гігієнічні стандарти, погана якість продуктів харчування, нарешті, зіпсовані продукти і т. д. Усі ці обставини можуть відіграти роль у порушенні нормальної діяльності кишечника.
Для попередження розвитку «діареї мандрівників» ізраїльські лікарі рекомендують за місяць до початку поїздки розпочати прийом пробіотиків і продовжувати його до повернення додому. Пробіотиками прийнято називати велику групу мікробів, що належать до різних типів, які є нормальними мешканцями нашого кишечника та забезпечують правильну роботу. Існує безліч препаратів, що містять пробіотики. Для потреб мандрівників слід вибрати ті з них, які не вимагають зберігання в холодильнику.
Якщо все ж таки «діарея мандрівників» вас наздогнала, спробуйте впоратися з нею, використовуючи лікарську рослину орегано. Вона має виражену антибактеріальну та антигрибкову дію і активно проти множини мікроорганізмів, що викликають пронос. Крім того, вживання орегано не призводить до розвитку побічних явищ, на відміну від безлічі хімічних препаратів, які зазвичай використовують для боротьби з проносами. Лікарі рекомендують приймати орегано профілактично, разом із пробіотиками.
3. Якщо вас заколісує
Проти морської хвороби вже сотні років застосовується жування кореня імбиру. Його ефективність у попередженні нудоти підтверджена і науковими дослідженнями. Поїздка на машині, плавання на кораблі або політ літаком — будь-який з цих способів переміщення в просторі може викликати тошноту, і у всіх випадках корінь імбиру призводить до покращення самопочуття.
Крім того, імбір має здатність впливати на багато груп мікроорганізмів, що допомагає боротися з «проносами мандрівників» і полегшувати біль у животі. Нарешті, для подорожуючих у холодному кліматі, з натертого імбирного кореня можна приготувати смачний чай, він допомагає зігрітися і довго зберігати в організмі тепло.
4. Укуси насекомих
Комарі, мушки та москіти не знають жалю. Їхні укуси бувають болючі і, що особливо неприємно, супроводжуються довгим і болючим свербінням. Крім того, у багатьох регіонах насекомі є переносниками небезпечних хвороб. Тому, вирушаючи у поїздку, варто заздалегідь подумати, як захистити себе від укусів насекомих.
Чималу роль у цьому може зіграти добавка до раціону харчування витамину В1. Цей витамин повідомляє шкірі особливий запах, що відлякує насекомих. Добре вже ті, що людина ніякого запаху відчути не в змозі. Приймати витамин В1 рекомендується в кількості 100 мг на день разом з одним із мультивітамінів, багатих на витамини групи В.
Іншим способом відлякувати комарів та інших летких джерел опасності служитимуть пахучі рослини, серед них цитронелла та евкаліпт. Олії цих рослин, нанесені на шкіру, є надійним захистом. Жителі місць, у яких різна мошкара є серйозною перешкодою, нерідко використовують такі олії щодня і постійно. Намазувати ароматичними маслами слід кілька разів на день, особливо, якщо ви рясно потієте. І не забувайте, що ці речовини є тільки для зовнішнього застосування.
5. Зміна часових поясів
Почуття постійної, важкої втоми нерідко підстерігає людей, які різко змінили часові пояси. Зміна звичних годин сну і неспання, що спричиняє збій біологічних годин організму і призводить до появи різних симптомів, таких як утома, запаморочення і головний біль, слабкість, свист у вухах і відчуття апатії, порушення енергії.
Ці ознаки, що тримаються кілька днів, можуть змусити людину пропустити цілі дні, відмовитися від запланованих поїздок, екскурсій, порушити відпускні плани. Для попередження та полегшення цього явища варто завчасно привчати собі до зміни режиму дня, зрушуючи часи сну та неспання. Тоді, опинившись на іншому місці, ви легше перенесете зміну часових поясів.
Одним із лікарських рослин, які допомагають подолати збій біологічних годин, служити женьшень. Відомо його тонізуючий вплив, що допомагає вистояти в ситуаціях підвищеного зовнішнього тиску та стресу. Він відіграє позитивну роль і у разі сильної втоми та інших супутніх симптомів при зміні часових поясів.
Ще одним ефективним засобом зміцнення організму у подібних ситуаціях є рослина гінгко білоба. Почавши її прийом за тиждень до майбутнього авіаперельоту, ви зможете значно полегшити наступну адаптацію. При тривалих перельотах організм страждає від недостатнього надходження кислорода до головного мозку, оскільки повітря в салоні літака відносно бідне кислородом. Несприятливо впливають також підвищена сухість повітря та тривале перебування у сидячому положенні.
Для профілактики нестачі кислорода та попередження тромбоутворення, необхідно протягом польоту вставати з місця, розминати кінцівки, а також приймати капсули гінгко білоба. Ця рослина покращує кровопостачання всіх частин організму, зокрема головного мозку, сприяє кращому поглинанню кислорода всіма органами тіла. Все це допомагає долати і симптоми дорожньої втоми.
Найпотужнішим адаптогеном служить рослина розіолу. Її вплив на організм подібно до жінки. Стимулюючи вироблення серотоніну в головному мозку, розіола сприяє поліпшенню настрою, апетиту, загального самопочуття, і що особливо важливо при зміні звичних годин сну покращує сон. Наукові досвіди підтвердили життєве спостереження: найкращий спосіб благополучно подолати тривалий переліт це проспати всю дорогу.
Нарешті, щоб краще почуватися у польоті та після нього, треба багато пити. Це також допомагає подолати втому.
6. Подбайте про шкіру
Вирушаючи у відпустку і плануючи тривале перебування на відкритому повітрі, не забудьте про захист шкіри від сонячних лучів. Для цієї мети цілком необхідні витамини групи В і пікногенол. Не менш важливі такі прості заходи, як сонцезахисний крем для відкритих частин шкіри та головний убір.
7. Як назавжди позбутися від аритмії
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!