82-річна жінка, яка не впізнавала свого сина, чудесним чином повернула собі пам’ять, змінивши раціон харчування, інформує sutura.org.ua

Стан її був настільки серйозним, що синові довелося покласти матір у лікарню. Він уже майже змирився із втратою іншого свого рідного. Сільвія не розуміла, хто з нею і що з нею. Одного разу вона подзвонила до поліції, звинувативши медсестру, що доглядає за нею, у викраденні.

Альцгеймер та дієта.

Дієту для матері вигадав син, справедливо вирішивши, що ліків недостатньо. Він вивчив дослідження, в якому було сказано, що у середземноморських країнах відсоток людей з деменцією набагато нижчий завдяки середземноморській дієті. Він вирішив скопіювати цю дієту для своєї матері.

У раціон Сільвії запровадили велику кількість чорниці та волоських горіхів, брокколі, капуста, шпинат, насіння соняшник, зелений чай, овес, солодкий картофель та темний шоколад з високим відсотком какао. Відомо, що всі ці продукти є корисними для здоров’я мозку.

Також жінці порадили вирішувати головоломки та кроссворди і більше спілкуватися з людьми. Через пару місяців вона почала згадувати такі речі, як дні народження, і знову перетворилася на саму себе – зібрану та поважну.

Ця історія показує, наскільки гибким може бути організм і як сильно він реагує на харчовий раціон. Більшість з цих типів захворювань часто пов’язані з харчуванням, тому воно відіграє важливу роль у процесі відновлення.

Навіть якщо ви носій генетичного захворювання, є речі, які ви можете зробити, щоб звести ризик до мінімуму.

Продукти, рекомендовані при хворобі Альцгеймера:

  • риба (лосось або макрель) та інші продукти, багаті на Омега-3 – 2-3 рази на день;
  • цільнозернові, особливо овес;
  • хліб із цільнозернової муки;
  • фасоль;
  • солодка картопля, морква та бруква;
  • листові зелені овочі, такі як брокколі, капуста та шпинат;
  • гриби, особливо коричневого ґатунку;
  • горіхи, особливо бразильські та волоські;
  • ягоди, особливо чорниця, ожина і полуниця, і переважно свіжі;
  • лляни насіння;
  • насіння соняшнику;
  • трави та спеції;
  • чай, особливо трав’яний та зелений чай, без цукру та з низьким вмістом жиру або без молока
  • кофе
  • якісний темний шоколад (з вмістом какао 70% або більше).

Алюміній та Альцгеймер.

Також з деменцією пов’язують накопичення в мозку алюмінію. Чим більше його у мозковій тканині, тим раніше виявляються симптоми хвороби Альцгеймера. Важливо вчасно виявити цю причину та обмежити її вплив, а також детоксифіціювати мозок і тіло від цього руйнівного важкого металу.

У статті під назвою «Сильні докази, які пов’язують Алюміній з Альцгеймером» говориться:

«Ми вже знаємо, що вміст алюмінію в мозковій тканині при пізньому чи спорадичному захворюванні Альцгеймера значно вищий, ніж у контролі з віком. У людей, які захворіли на хворобу Альцгеймера у віку шістдесят і більше років, більше алюмінію в мозковій тканині, ніж у людей того ж віку, але здорових.

Ще більш високий рівень алюмінію був виявлений у мозку людей, які стикалися з алюмінієм на робочому місці. І у них Альцгеймер проявився раніше, ніж у тих, хто накопичував цей метал у звичайній житті.

Дослідження, проведене у 2016 році, має велике значення, оскільки вчені вперше виміряли рівень алюмінію в мозковій тканині людей з діагнозом сімейної хвороби Альцгеймера. (Болезня Альцгеймера вважається сімейною, якщо два або більше членів сім’ї страждають від цієї хвороби).

За даними вчених, концентрації алюмінію, виявлені в мозковій тканині, пожертвувані для досліджень людьми з діагнозом сімейного AD, були найбільш високі, ніж коли-небудь знайдені в тканинах людського мозку.

«Сімейна хвороба Альцгеймера – це рання форма хвороби з першими симптомами, що виникають вже у 30-40 років. Це 2-3% всіх випадків хвороби Альцгеймера. Її причиною є генетичні мутації, пов’язані з білком, що зветься амілоїд-бета, білок, який пов’язаний з причиною всіх форм хвороби Альцгеймера.

Особи з сімейною хворобою Альцгеймера виробляють більше бета-амілоїду, і симптоми хвороби у них виявляються раніше».

У міру того, як спливає все більше і більше справжніх причин цих нейродегенеративних порушень головного мозку, тим більше можуть зробити вчені, щоби запобігти і навіть лікувати їх.

Наше здоров’я – наше найбільше багатство. Ми повинні розуміти, що у нас є право голосу у нашій житті, а не лише наша частка.