Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
А до чаю додайте… перцю
На вулиці холодно, сиро, і кожен з нас відчуває певний дискомфорт, загальну слабкість, зниження імунітету, передає sutura.org.ua
Між тим, існує простий метод, як зіграти та збадьорити організм. Наприклад, щоб приготувати противірусний чай, треба додати до нього дрібку кориці, гвоздики та імбиру. А чай з перцем чудово зiгрiє вас, якщо ви перемерзли.
– Чим зумовлена така антивірусна дія звичайних приправ?
– Річ у тім, що в віруси “боятися” кислого, острого, солоного – саме такі властивості має більшість спецій, – пояснює лікар-натуропат. – До речі, їх цілющі властивості було описано ще в працях з тибетської медицини. Зокрема, на Сході для зміцнення імунітету до страв постійно додають куркуму, інбір, фенхель, корицю. Крім смакових якостей, ці прянощі мають протизастудний та імуномоделюючий ефект.
– А що скажете про перець? А ще, до речі, в Україні полюбляють чай з… подібненим часником – він має такі ж властивості?
– Перець (як чорний, так i червоний) має дуже добру зiгрiвальну дiю, а також здатний знищувати бактерiї. Тому, якщо ви перемерзли на вулиці, такий чай якраз стане в пригоді. Але пам’ятайте, що надмір перцю може попекти слизову оболочку роту, стравоходу та желудку, тобу треба додавати лише трохи. Загалом, і взимку, і влітку додавайте перець у перші та інші страви – за східною медициною, це пробуджує енергію в організмі.
Щодо чаю з чесником, то, справді, є й такий рецепт. Оскільки часник має потужну антивірусну, антибактеріальну та імуностимулюючу дію, його доречно застосовувати для підняття загального тонусу організму та профілактики грипу. Для цього зубчик часнику подрібнюють та заливають склянкою кип’ятку (дехто додає трохи заварки) настоюють, додають лимонного соку та випивають шкірного ранку на натще 20 днів після, потім 10 днів перерви. Курс може тривати до трьох мiсяцiв.
Але – часник стимулює виділення жовчі, подразнює слизову оболочку желудку, знижує кров’яний тиск. Тож якщо маєте проблеми з травним трактом, робити це треба дуже обережно. Наприклад, не обов’язково пити чеснковий чай – ним можна полоскати рот, що також створить захист перед вірусами та бактерiями.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!