Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Аллергія на холод: симптоми, лікування та профілактика
Восени дратує не лише похмуре небо та постійні дощі, а й алергія на холод, яку доведеться терпіти до самої весни.
У цій статті розповімо, чому у відповідь на зниження температури з’являються неприємні симптоми і що з ними робити.
Що це таке
Аллергія на холод – це загальне народне назва для кількох симптомів. Спільне серед них те, що вони з’являються при контакті з холодом: з морозним повітрям, холодною водою, снігом.
Це так звані псевдоалергічні реакції. Справжня алергія – це відповідь організму на чужорідний білок, на подразник. У випадку з морозом ніякі білки на нас не впливають, а неприємні симптоми з’являються через фізичну дію низької температури. Вони виявляються у будь-якому віці, але частіше страждають жінки, причому після 25-30 років.
Симптоми алергії на холод різні:
Сильна закладеність носа на морозі. Легкий набряк – це нормальна реакція, але якщо дихати зовсім нічим, то це може бути проявом вазомоторного риніту.
Почервоніння шкіри, лущення, плям та навіть пухирі. Це холодова кропив’янка чи дерматит.
Почервоніння очей, свербіж, сльози – кон’юнктивіт.
Усі ці прояви хвороби відступають, якщо повернутись у теплі приміщення. А мучитися доводиться всю зиму.
Звідки береться алергія на холод
На жаль, вчені точно не знають, чому з’являється алергія на холод. Тому вилікувати її раз і назавжди не можуть. Але є кілька факторів, які провокують появу симптомів:
Генетична схильність. Якщо ваші родичі мучилися на холоді, у вас теж може виявитися алергія.
Інфекційні захворювання. Ризик холодової алергії підвищують і серйозні інфекції (такі як мононуклеоз або гепатит), і часті ГРВІ.
Хронічні захворювання. Аллергія на холод найчастіше вражає тих, у кого є проблеми з нирками, щитовидною залозою, травною системою.
Аллергія. Якщо у вас є реакції на їжу, пилку або тканини, то організм і на холод відгукнеться неправильно.
Шкідливі звички. Алкоголь та цигарки збільшують ризик прояву алергії.
Як вилікувати алергію на холод
Для початку дійти до лікаря і з’ясувати, чи у вас аллергія на холод і немає більш серйозних захворювань, які тільки маскуються під неї. Але вживати заходів, щоб полегшало жити, можна вже зараз.
Приймайте спеціальні препарати
Лікар повинен назначити антигістамінні засоби, а також мазі з кортикостероїдами для шкіри. Самостійно їх краще не купувати, щоб не викинути гроші даремно та не отримати побічні ефекти.
Змініть одяг
Якщо ви схильні до алергії, то шкіра може реагувати на шерсть, мех або на барвники, якими оброблена тепла одяг. Шубі з натурального меху, швидше за все, не для вас. Вибирайте гіпоалергенні матеріали та періть зимовий одяг спеціальними засобами для алергіків.
Захищайте шкіру
По-перше, закривайте від холоду та вітру все, що можна закрити. По-друге, якщо страждають очі, не стесняйтесь носити захисні окуляри. По-третє, змащуйте шкіру спеціальним захисним кремом, а губи – гігієнічною помадою.
Купуйте м’які засоби для вмивання і для душу, призначені для чутливої шкіри, щоб не травмувати запалені ділянки ще й милом. Відмовтеся від басейну, щоб не провокувати алергію хлорованою водою.
Дотримуйтесь дієти
Навіть якщо на їжу алергії немає, доведеться сісти на дієту. Виключіть з раціону продукти, які можуть спровокувати реакцію. Це цитрусові, шоколад, риба, мед, яйця.
Промивайте ніс солоною водою
Спреї, до складу яких входитиме лише морська вода, не лікують, але допомагають переносити неприємні симптоми. Вони дорого коштують, але є альтернатива – звичайний аптечний фізрозчин. Аналог можна зробити і самостійно, якщо розчинити чайну ложку солі у літрі води.
А ось судинозвужувальні препарати краще не капати, якщо не хочете отримати ще й залежність від них.
Загартуйтесь
Загартовування та поступове звикання до холоду допоможе лише в тому випадку, якщо у вас риніт, тобто нежить. Якщо на холод реагує шкіра, то не знущайтеся з неї і залиште звикання до холоду до кращих годин.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!