Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Ангіома

Ангіома

Симптоми

Ангіома – судинне доброякісне пухлиноподібне новоутворення. Найчастіше ангіома є вродженою пухлиною, що представляє собою сукупність новостворених і розширених лімфатичних і кровоносних судин з більш товстими і зміненими стінками.

Кавернозні (печеристі) ангіоми представлені у вигляді пульсуючих утворень багряного або темно червоного кольору, які складаються з заповнених кров’ю порожнин. Відмінною рисою кавернозних ангіом є їх губчасте будову. Кавернозна ангіома має вигляд плями, що підноситься над рівнем шкіри. Кров надходить в ці освіти з вкрай вузьким артеріях, а відводяться за досить широким венах. Дана пухлина має улюблену підшкірну локалізацію, вкрай рідко проростає в глубжележащие тканини (м’язову і кісткову тканину). На дотик кавернозна ангіома м’яка і еластична, при натисканні легко стискається, і без праці приймає первинний зовнішній вигляд. Даний тип ангиом володіє схильністю до виразки і кровоточивості. Найчастіше, після того, як ангіома пройшла стадію кровоточивості, вона може частково зникнути. Виразка і кровоточивість ангіоми є сприятливими факторами до розвитку вторинного інфікування. У деяких випадках збільшення ступеня кровопостачання даного освіти може призвести до збільшення розмірів тієї частини тіла, на якій вона локалізується (рука, нога).

Венозна ангіома вкрай рідко локалізується в області верхніх або нижніх кінцівок. Характерною рисою даного виду ангіоми є її здатність до прогресуючого автономного зростання. Вважається, що венозні ангіоми є доброякісними пухлинами. Венозні ангіоми – це сукупність численних тонкостінних кавернозних порожнин, з’єднаних між собою і наповнених венозною кров’ю. Кавернозні порожнини в даному випадку покриті ендотелієм. Улюбленими місцями локалізації венозних ангиом є: шкіра, підшкірно жирова клітковина, м’язова тканина, набагато рідше – кісткова. Магістральні вени вкрай рідко зазнають патологічних змін.

Венозна ангіома являє собою виступає над поверхнею шкіри м’яке утворення різної величини. Колір даного плями може варіювати від синього до коричневого. Найчастіше венозні ангіоми порівнюються з варикозними вузлами.

Ангіоми зникають, коли кінцівка піднята вгору, однак при її опусканні дані освіти знову наповнюються кров’ю і виступають над рівнем шкіри. Клінічно наявність ангиом може супроводжуватися такими симптомами, як:

  • відчуття тяжкості в кінцівки;
  • гіпергідроз;
  • хворобливі відчуття в області локалізації ангіоми;
  • гіпертрихоз;
  • гіпертермія – ангіома набагато тепліше на дотик, ніж навколишні її тканини;
  • нетривалі неврологічна симптоматика;
  • якщо пухлина розташована в порожнині носової раковини, то при її прогресуючому зростанні спостерігається утруднення акту дихання, якщо в ротоглотці – ковтання і т. д.

Методи лікування ангіоми

Лікування ангіоми може здійснюватися різними методами, проте, всі вони переслідують одні й ті ж цілі. Основною метою лікування ангіом є припинення їх росту, а також безпосередня ліквідація патологічного процесу і відновлення нормального функціонування судинної мережі. Лікувати даний патологічний процес надається можливим кількома способами:

  • хірургічне лікування ангіом. Показанням до проведення хірургічного втручання є глибоке розташування судинної пухлини в тому випадку, якщо є можливість видалити ангіому повністю без пошкодження навколишніх її здорових тканин. До хірургічного лікування вдаються у тих випадках, коли інші методики не надають належного ефекту або ж у разі наявності ангіоми в зрілої стадії, коли процес диференціювання завершено;
  • лазерне лікування. В основі даної методики лежить пошарове видалення патологічно зміненої тканини доти, поки не буде оголена абсолютно здорова тканина. Великим плюсом даної методики лікування є мінімальна ступінь кровоточивості, часом кровотеча може повністю відсутні;
  • променеве лікування. Дана методика застосовна до ангиомам складної анатомічної локалізації (орбітальна область, ретробульбарное простір). Крім того лазерне видалення пухлини показано в тому випадку, якщо проста ангіома має досить велику площу локалізації. Разова доза опромінення варіює від 0,8 до 1,6 Гр;
  • метод діатермоелектрокоагуляція. Дана методика лікування застосовна у разі наявності ангіофібром і невеликих точкових ангиом. Крім того, показанням до Діатермоелектрокоагуляція є важкодоступність пухлини. Часті кровотечі з ангіоми є прямими показаннями до проведення даної маніпуляції. Варто пам’ятати, що не рекомендується застосовувати цю процедуру по відношенню до глибоких і досить обширним пухлин;
  • склерозирующая терапія. Дана методика застосовується при глибоко розташованих пухлинах невеликих розмірів. В основі методу лежить вплив склерозуючого речовини на порожнини ангіоми. У цих цілях використовується ін’єкційне введення в пухлину 70% спирту. Великим плюсом даного терапевтичного методу є його простота. В якості недоліків виступають тривалість лікування і болючість процедури;
  • гормонотерапія. Показаннями до призначення гормонотерапії є: широту поразки, швидкопрогресуючий зростання і більш розвинуті ангіоми, критичне розташування (локалізація) пухлини, поєднане ураження кількох анатомічних областей;
  • кріотерапія. Кріотерапія є прекрасним методом лікування, показанням до якого є всі прості невеликих розмірів ангіоми будь-якої локалізації. Метод широко поширений в дитячій хірургії. В якості хладогена виступає рідкий азот. Перевагами цієї методики є її безболісність, чітка демаркація патологічного вогнища, відсутність кровотечі.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Uk vintage toy shops. Ford kuga remap stg1 blackpool blackpool remapping and diagnostics.