0 / 5. 0
Аспірин вдвічі частіше викликає кровотечу, якщо шлунок інфікований бактериєю Helicobacter pylori
Вчені з’ясували, що бактериї, що знаходяться в шлунках 75% людей, радикально збільшують ризик шлунково-кишкової кровотечі при прийомі аспірину. Результати нового дослідження опубліковані у The Medical Journal of Australia, інформує sutura.org.ua
Аспірин є одним з найчастіше використовуваних у всьому світі препаратів. Протягом останніх десятиліть у малих дозах приймають мільйони людей для зниження ризику інсульту та інфаркту. Не секрет, що у нього є серйозний побічний ефект – шлунково-кишкова кровотеча. Нове австралійське дослідження показує, що один з видів бактерій, що живуть у шлунку та кишечнику, у поєднанні з аспірином може більш ніж у два рази збільшувати ризик таких кровотеч.
Протягом деякої години невеликі дози аспірину часто пропонували використовувати як превентивний захід від багатьох захворювань, починаючи від раку товстої кишки до хвороби Альцгеймера. Проте одне велике клінічне дослідження показало, що багато здорових пацієнтів можуть вживати цей препарат, коли він їм не потрібний. Дослідники прийшли до висновку, що здорові літні люди можуть і не отримувати жодного позитивного ефекту від щоденного прийому невеликих доз аспірину.
Крім відсутності користі, він може викликати ще й приносити вред, викликаючи кровотечу у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Кількість таких випадків зростає з віком пацієнтів, оскільки все більше літніх людей починають щодня приймати аспірин.
Helicobacter pylori – дуже поширена бактерия, яка знаходиться у верхньому відділі шлунково-кишкового тракту у величезній кількості людей. Ці бактериї стали особливо відомі на початку 1980-х років, коли вчені з’ясували, що вони безпосередньо пов’язані з розвитком язви шлунка, але у більшості людей, інфікованих цими бактеріями, язва шлунка, все ж таки, не розвивається. Даних про поширеність інфекції в Україні недостатньо, але дослідження, проведені в окремих регіонах, показують, що хелікобактеріями інфіковано до 70% українців.
Оскільки кровотеча у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту може бути викликана або аспірином, або Helicobacter pylori, нове дослідження австралійських учених показало, що пацієнти, що приймають щодня невеликі дози аспірину та інфіковані Helicobacter pylori, майже у два з половиною рази частіше страждають порівняно з пацієнтами, які не заражені їй.
Дослідники роблять висновок про те, що присутність Helicobacter pylori, безумовно, збільшує ризик кровотечі у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту в поєднанні з аспірином, але досі неясно, яка саме природа їх взаємодії.
На жаль, тестування та лікування інфекції, викликаної Helicobacter pylori, все ще досить дорога і потребує години. Тому дослідники припускають, що не варто назначати всім пацієнтам невеликі дози аспірину, оскільки у пацієнтів, заражених цією бактериєю, він може спричинити ускладнення виразкової хвороби.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!