Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Аутизм

Симптоматика аутизму

Порушення психічного розвитку, яке викликає порушення моторики та мовлення, а також характеризується стереотипністю поведінки і діяльності, що призводить до асоціальності, називають аутизм.

Витоки аутизму можуть критися ще у внутрішньоутробному розвитку дитини, згодом захворювання впливає на все життя людини. Аутизм неможливо діагностувати за допомогою медичних аналізів, діагноз можна поставити тільки на підставі спостережень за дитиною, за його спілкуванням і поведінкою в соціумі.

На даний момент аутизм не вважають вже однією з форм шизофренії, як це було прийнято в сімдесятих роках двадцятого століття.

Аутизм поділяють на:

  • дитячий ендогенний аутизм, який не має видимої зовнішньої причини,
  • на синдром Каннера, що є найпоширенішим видом аутизму,
  • на інфантильний аутизм, який проявляється у дитини в дитячому віці і характеризується синдромом «зручного дитини»,
  • на дитячий аутизм,
  • на синдром Аспергера, коли зберігається інтелектуальний рівень розвитку, але мова дитини характеризується особливою складністю і витіюватістю, а дитина проявляє замкнутість.

Крім того розрізняють органічний аутизм, а також аутистические синдроми.

Діти, які страждають аутизмом, відстають у розвитку від своїх однолітків, воліють використовувати замість слів жести, важко заводять знайомства з іншими дітьми. Такі діти схильні повторювати одні й ті ж монотонні дії, повторювати одні й ті ж слова. Часто аутизм супроводжується безсонням, порушеннями в області шлунково-кишкового тракту, а також різними видами алергії.

Розрізняють важку і легку ступінь аутизму. Помічено, що в кілька разів частіше аутизм виникає у хлопчиків, ніж у дівчаток. Причини аутизму до цих пір не встановлені точно. Відомо тільки, що захворювання передається на генетичному рівні.

Слід негайно проконсультуватися з лікарем, якщо ваша дитина не в змозі пояснити свої потреби і бажання, не відгукується на звук власного імені, а також у нього спостерігаються відчутна затримка мовного розвитку. Крім того, у дитини періодично спостерігається порушення слуху, він не чує і не хоче сприймати вказівки дорослих, не може знайти застосування предметів і іграшок. На аутизм можуть вказувати невміння встановити візуальний контакт з іншими людьми, не посміхається людям, у віці роки не гулит і не лепече, а також не робить жестів вказівки, що не махає руками і не здійснює хапальний рухів. У півтора року дитина повинна вміти говорити окремі слова, а віці двох років – говорити цілими фразами.

Батьки дітей, хворих на аутизм, відзначають, що дитина нібито постійно знаходиться десь далеко, у своєму особливому світі, ніяк не реагуючи на спроби привернути його увагу ззовні. Аутизм небезпечний своїми ускладненнями. Зокрема, характерне для страждаючих аутизмом дітей самокатування загрожує нанесенням самому собі ран і пошкоджень на тілі. Поріг чутливості у таких дітей, як правило, знижений, тому вони можуть не реагувати на хворобливе вплив.

Аутизм може почати проявлятися у дитини з раннього віку – вже з двох-трьох місяців.

На аутизм може вказувати хворобливе прагнення дитини зберегти заведений їм самим порядок, постійне виконання особливих ритуалів, дій, підлеглих стереотипів. Діти, хворі аутизмом, часто агресивні, не здатні оцінювати небезпеку. На тлі розвивається аутизму дитина може гармонійно розвиватися інтелектуально, виявляю при цьому хорошу пам’ять, досягаючи успіхів у певних областях.

Лікування аутизму

За наявності симптомів аутизму у дітей необхідно пройти медичне обстеження, оскільки при аутизмі важливо почати лікування вже на ранній стадії процесу. У цьому випадку лікування спрямоване на корекцію процесу на ранній стадії. Така корекція проводиться за декількома методиками – це може бути фізіотерапія, трудотерапія, логопедія, які застосовуються в комплексі, ориентирующемся на індивідуальні особливості дитини. Крім того, для таких дітей організують спеціальне навчання, яке не тільки здійснює корекцію поведінки дітей, хворих на аутизм, але і допомагає придбати різні навички.

Лікарська терапія застосовується тільки в ряді випадків, особливо якщо поведінка дитини настільки відхиляється від норми, що потребує корекції лікарськими препаратами, якщо дитина заподіює шкоду самому собі, схильний до самокатування.

Головна рекомендація батькам дітей, що страждають аутизмом, – це терпіння. Дитина, як правило, неадекватно реагує на будь-які прояви ніжності, ласки, відповідає на доброту агресією. Важливо намагатися встановлювати контакт з такою дитиною за допомогою погляду, що не здаючись і не кидаючи спроб. Поступово дитина звикне до цієї процедури і почне поступово змінювати свою поведінку. Суть аутизму полягає в тому, що в головному мозку відбувається порушення розвитку, в мозку відбуваються зміни, але механізми хвороби досі не встановлені. Існує думка, що непрямими причинами аутизму може стати ставлення батьків до дитини, а також його оточення і умови життя, але до цих пір це залишається лише на межі припущень.

Методів, здатних повністю вилікувати аутизм, на сьогоднішній день не існує, хоча в цій області ведуться постійні цілеспрямовані дослідження. Основна роль відводиться психолого-педагогічної роботи з дитиною. У деяких випадках потрібно призначення медикаментозного лікування, у тому числі призначення стимулюючих препаратів, але до призначення ліків слід ставитися дуже обережно. Ні в якому разі не можна вибирати препарати для дитини на свій розсуд. В результаті правильно розробленої терапії лікування може досягати хороших результатів, дитина може досить добре адаптуватися в соціумі і придбати ряд корисних навичок.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.