Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Багато жінок із тривогою чекають наближення менопаузи. Як пережити цей період без втрат?
Займіться спортом
Зниження рівня статевих гормонів не просто сприяє набору ваги — воно веде до відкладення жиру за чоловічим типом в області живота. Жінка з типом фігури «груша» цілком може стати «яблуком». Зайві кілограми збільшують ризик розвитку артеріальної гіпертензії, сахарного діабету 2-го типу, атеросклерозу, провокують зміни у печінці (жировий гепатоз), жовчнокам’яну хворобу, так і просто псують настрій, передає sutura.org.ua
Вихід один: фізична активність. Спорт важливий не лише для боротьби з жиром, а й для збереження тонусу м’язів (у тих, хто не займається, після 40 років загальний обсяг мускулатури знижується на 20%). Крім цього рух знижує інтенсивність припливів жару, які турбують більшість жінок під час менопаузи.
Виберіть навантаження, яке приноситиме вам задоволення. Це можуть бути заняття йогою, пілатесом, східні танці. Якщо зовсім не хочеться тренуватись — хоча б робити тривалі прогулянки, по можливості не менше 10 000 кроків на день.
Дотримуйтесь розумної дієти
Під час менопаузі важливо продумати збалансоване харчування. Один з хороших варіантів – дієта DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension). Спочатку вона призначалася для лікування гіпертоніків, але всі, хто їй слідував, також скидали лишній вес без особливих страждань із цього приводу.
Згідно DASH-дієти, щодня потрібно з’їдати: 7-8 порцій цільних зерен (у вигляді каші або хлібців, розмір порції відповідає половині чашки вареної крупи), 4-5 порцій овочів і стільки ж фруктів, 2-3 порції нежирних чи знежирених молочних продуктів (приблизно 150 мл йогурту або 30-40 г сиру), не більше 200 г білкової їжі (нежирне м’ясо, птиця, риба, яйця), 4-5 порцій горіхів, насіння.
По буднях можна дозволяти собі трохи сладкого (наприклад, пити каву з 1 ч. л. сахару) або побалувати собі кулькою фруктового сорбету. Така дієта різко знижує рівень холестерину в крові та допомагає краще собі відчувати.
Зверніться до косметолога
У перші 2-3 роки постменопаузі кількість колагену знижується майже на 30%. В результаті шкіра стає млявою, нееластичною, сухою. З’являються зморшки, які вже майже неможливо замаскувати за допомогою косметики. Саме тому важливо правильно скласти програму догляду за шкірою.
Хороші результати дає лазерне омолодження, яке стимулює вироблення власного колагену та еластину. При деформаційному типі старіння вирішити проблему може хірургічна підтяжка м’яких тканин обличчя. Необхідно регулярно зволожувати та живити шкіру, проводити курси обгортань та масок на основі гіалуронової кислоти та водорослей.
Фахівці з аюрведою рекомендують проводити масаж Абх’янга — він має легкий детокс-ефект. Рясно нанесіть теплу кунжутну олію на стопи, руки, плечі і живіт і втирайте практично до повного вбирання. Потім прийміть гарячий душ, загорніться в махровий халат і відпочиньте.
Спіть спокійно
Відомо, що прогестерон має анксіолітичну дію і зменшує відчуття тривоги та страху. Його присутність в організмі можна порівняти з ефектом заспокійливих ліків.
Під час менопаузи змінюється характер циклічних коливань прогестерону, а його рівень у принципі знижується. Це може супроводжуватися агресією, роздратуванням, жінка може стати плаксивою, образливою, виникають часті панічні атаки, порушується сон. Крім того, безсоння часто викликане ще й стресом – якщо ви стурбовані або порушені перед відходом до сну, безсоння вам майже гарантоване. А якщо і вдасться заснути, то сон виходить неглибоким та неспокійним.
Тому необхідно навчитися розслаблятися перед сном. Багатьом допомагає медитація. Також можна ввечері пити заспокійливі трав’яні настої. Вони повинні бути теплими, але не гарячими (це провокує припливи спеки). З тієї ж причини спати бажано у прохолодній, добре провітрюваній кімнаті.
Піклуйтеся про кістки
У період постменопаузи кістки стають крихкими. Близько 30% жінок у перші п’ять років після менопаузи схильні до остеопорозу. Він збільшує ризик переломів, найпоширеніші — променевої кістки та шийки стегна.
Як профілактики їжте їжу, багату кальцієм, приймайте спеціальні препарати з цим елементом. Також для зміцнення кісток важливий витамин D. Навесні і влітку забезпечити потребу в ньому дуже просто: достатньо іноді ніжитися на сонці. Але краще робити це до 11 ранку або після 5 вечора, адже надмірно інтенсивне денне випромінювання шкідливе для шкіри і навіть може викликати рак.
Не бійтеся гормональної терапії
Численні проблеми менопаузи пов’язані саме зі зниженням синтезу жіночих статевих гормонів. Вихід простий: приймати їх як таблеток. Клінічні дослідження показують, що замісна гормональна терапія забезпечує гарне самопочуття та стан шкіри, стабілізує вагу, нормалізує сон. У жінок зникають набряки і збільшується міцність кісток.
Також гормони знижують сухість піхви, від якої страждають 40-50% жінок у цей період, що підвищує ймовірність мікротравм та інфекцій полових шляхів. Гормони краще приймати ще до повного припинення менструацій, зазвичай їх назначають уже у 45-50 років.
Така терапія протипоказана жінкам при ожирінні, які перенесли рак грудей, захворювання печінки, тромбоз, кровотечі неясного походження. А іншим вона може допомогти пережити цей непростий період — але, зрозуміло, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!