Навіть молодим людям знайома ситуація, коли, вимотавшись за день, не виходити заснути і відпочити через крутні та ниючі ноги, які постійно приходять у рух – їх хочеться якось так перекласти, щоб позбутися від набридлого болю. Цей стан називають синдромом «неспокійних ніг» та відносять до неврологічних захворювань.

У чому причина цього захворювання? Їх кілька.

По-перше, це ревматоїдний артрит, діабет чи анемія. Найчастіше від цієї недуги страждають жінки. Іноді вони скаржаться, що больові симптоми чергуються з відчуттям того, що, як ніби по ногах повзають мурашки, з’являються печіння, свербіж, тремтіння в литках, гомілках, стопах і навіть часом, стегнах. При цьому людина перебуває у стані спокою у постелі.

Фахівці так і не назвали точної причини цього синдрому, але схильні звинувачувати в цьому біохімічні процеси, що відбуваються у головному мозку. У разі збою, при нестачі допаміну — особливої ​​речовини, яка відповідає за рухову активність людини, може розвиватися таке дивне поведення ніг. Інші фахівці говорять, що виною всьому шлюб заліза в організмі та уремія (підвищена концентрація січовини в крові), яка характерна для хворих з почечною недостатністю, які перебувають на процедурі гемодіалізу.

Часто захворювання дається взнаки через 15-30 хвилин після того, як чоловік ліг у ліжко. Якщо хворобою не займатися, вона стане прогресувати і ці неприємні відчуття почнуть долати вас і вдень. Помічено, що люди з таким синдромом «неспокійних ніг» часто страждають від тяжких депресій.

При цьому на прийомі у лікаря можна тільки переказувати свої нічні відчуття – пред’явити абсолютно нічого – ця хвороба не дає видимих ​​змін. Тому лікарі іноді можуть поставити діагноз – спеціальних лабораторних тестів чи досліджень, які могли б підтвердити наявність синдрому «неспокійних ніг», просто немає.

Але є поради, які можуть надати дієву допомогу при такому захворюванні, і ви перестанете «бігати ночами». Спробуйте виконати комплекс управ, який включає присідання, розтяжка, згинання-розгинання ніг, підйом на мисках, звичайна ходьба.

Краще зайнятися фізкультурою перед сном, але не перестаратися – надмірні фізичні навантаження можуть загострити стан.
Добре допомагає і масаж ног, контрастний душ на область гомілок і гомілок

Можна спробувати заснути у невластивій вам позі. Доведеться відрегулювати харчування, не наїдатися на ніч, відмовитися від алкоголю, сигарет, а також від напоїв та продуктів, що містять кофеїн.