Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Бартолініт

Бартолініт

Причини бартолініта

Бартолініт – це запальне захворювання великих статевих залоз, розташованих напередодні піхви.

По механізму розвитку бартолініт може бути первинний і вторинний. Первинний бартолініт виникає як самостійне захворювання, вторинний – в результаті наявності запального гінекологічного захворювання будь-який інший локалізації.

Збудником інфекції можуть виступати як аеробні, так і анаеробні мікроорганізмами. Серед всіх мікроорганізмів найбільше значення мають гонококи, стафілококи, дещо рідше зустрічаються стрептококові і трихомонадний інфекції, а також зараження кишковою паличкою.

Збудник потрапляє в вивідні протоки залози, де згодом розвивається запальна реакція. При цьому наростає набряк вивідних проток залоз, секрет не виходить назовні і інфікується. Підвищується температура тіла, область статевих органів набуває червоний колір. Формування даного механізму носить назву гострого помилкового абсцесу. Істинний же абсцес виникає внаслідок накопичення гнійних мас у вивідних протоках залоз, що викликає її расправление і розповсюдження вглиб сечостатевої системи.

При адекватному лікуванні симптоми бартолініта зникають безслідно, проте, це захворювання може рецидивувати.

Симптоми бартолініта

Виникнення бартолініта у жінки супроводжується найрізноманітнішими скаргами, які залежать від локалізації ураження.

Якщо уражається вивідний проток бартолінової залози, то розвивається каналікуліт, якщо безпосередньо сама заліза, то бартолініт.

Поява бартолініта може протікати безсимптомно тривалий час. Освіта в області статевих губ жінку не турбує до тих пір, поки не приєднається вторинна інфекція. Саме в цьому випадку захворювання проявляє себе.

Серед першої ознаки захворювання слід зазначити валик червоного відтінку близько вивідного отвору бартолінової залози. При натисканні на нього виділяються гнійні маси.

Якщо гною виділяється багато, і він не встигає вийти назовні, відбувається закупорка їм вивідної протоки бартолінової залози. У цьому процесі беруть участь відмерлі епітеліальні клітини, гній, мікроорганізми. При розвитку даної реакції може розвинутися так званий псевдоабцесс, який представляє собою порожнину з великим вмістом гнійних мас. У результаті загальний стан жінки різко погіршується.

Хвора пред’являє скарги на загальну слабкість, розбитість, нездужання, підвищення температури тіла, зниження розумової та фізичної працездатності.

При виникненні бартолініта у хворої жінки з’являються скарги на сильний біль в області статевих губ. Там же з’являється хворобливе освіту, яка заважає при ходьбі. Також у жінки піднімається температура тіла, виникає загальна слабкість, розбитість, зниження працездатності.

Якщо виник справжній абсцес, то він буде супроводжуватися збільшенням пахових лімфовузлів. Температура підвищиться до 40 0С.

Так як бартолініт – це запальний процес, то він буде супроводжуватися як загальними проявами у вигляді синдрому загальної інтоксикації, так і у вигляді місцево вираженої реакції. Місцево можна виявити почервоніння, або гіперемію, яке розташоване на межі верхньої та середньої третини великих статевих губ жінки. Крім того, спостерігається набряклість статевих губ.

Крім того, що температура тіла підвищується, при пальпації запалених статевих губ можна виявити місцеве підвищення температури.

Як і при будь-якому іншому запальному процесі, при бартолініті відбувається порушення функції ураженого органу: Бартоліновая заліза так збільшена, що приносить велике занепокоєння жінки як при ходьбі, так і в спокої.

Отже, клінічно бартолініт характеризується всіма загальними ознаками прояви запальних реакцій. А його симптоми можна визначити візуально.

Діагностика бартолініта

Для діагностики бартолініта використовують виділення, отримані при натисканні на вивідний проток бартолінової залози. Отриманий матеріал мікроскопіруют, вирощують на поживних середовищах, а також виявляють антибіотики, до яких чутлива виділена флора.

Однак, перший метод визначення захворювання – це його клінічні прояви: болючість, припухлість і почервоніння в місці ураження бартолінової залози, а також порушення функції органу.

При гінекологічному огляді можна виявити патологічні зміни в області передодня піхви. Тут знаходиться випинання, яке може різним за розміром залежно від тяжкості та поширення захворівши.

Лікування бартолініта

Лікування бартолініта залежить від його стадії. Якщо захворювання розпізнано в початковому періоді своєї течії, то призначають медикаментозне лікування. Для цього використовують строгий постільний режим, дієту, антибіотикотерапію, знеболення.

В якості антибіотиків особливе місце відводиться сульфаніламідів.

Якщо ж процес зайшов далеко, протікає довго і важко або ж консервативна терапія виявляється безсила, то застосовують хірургічні методи лікування бартолініта.

Якщо абсцес розкрився назовні, то в нього вставляють дренаж і промивають розчином гіпертонічного натрію хлору.

Якщо ж абсцес є, але ще не розкрився, то проводять оперативне втручання. Для цього роблять розріз вздовж великих статевих губ зовні. Це робиться для того, щоб уникнути інфікування піхви.

Якщо ж у жінки виставлений діагноз: каналікуліт, то обходяться призначенням антибіотиків та антибактеріальних засобів з урахуванням їх типо-або видоспецифічності.

Крім усього іншого можна використовувати і народні методи лікування бартолініта, однак, ці методи можуть виступати тільки як додаткові з обов’язковим виконанням всіх приписів лікуючого лікаря.

Непогані результати дає комбіноване лікування бартолініта за допомогою фізіопроцедур.

При рецидив бартолініта уражену бартолінової залозу повністю видаляють як джерело хронічного захворювання.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

From engine remapping to performance tuning, our expertise covers all facets of vehicle optimization.