Головна / unsorted / Безпліддя

Безпліддя

Дата додавання: 24.03.2021

Безпліддя – відсутність вагітності протягом року при регулярного статевого життя при відсутності контрацепції. У цілому часті незахищені статеві контакти призводять до запліднення яйцеклітини у 50% пар протягом 3 міс, у 75% – 8 міс і у 90% – 1 року. Частота безпліддя збільшується у жінок старшого віку. Випадки первинного безпліддя пов’язані з порушеннями сперми (35% пар), зниженими оваріальним резервом або овуляторной дисфункцією (20%), трубної дисфункцією і поразками тазових органів (30%), патологічної цервікальної слизом (<5%) і неідентифікованими факторами (10% ). Нездатність до зачаття часто призводить до почуття фрустрації, гніву, провини, обурення і комплексу неповноцінності.

Психологічні ускладнення зазвичай не зустрічаються, але можуть відзначатися у жінок, які мали психологічні проблеми до вагітності, а також у пацієнток, яким перервана бажана вагітність з медичних причин (з боку матері або ембріона), утіх, хто має подвійне ставлення до аборту, у підлітків, яким аборт був виконаний в пізні терміни, або у пацієнток, яким аборт був виконаний нелегально.

Пари, які планують вагітність, повинні мати часті статеві контакти один з одним протягом кількох днів у середині менструального циклу, коли овуляція найбільш вірогідна. Щоденне ранкове вимір базальної температури може допомогти визначити настання овуляції у жінок з регулярним менструальним циклом. Зниження температури припускає початок овуляції, а збільшення більше 0,5 ° С вказує на закінчення овуляції. Застосування тесту для визначення ЛГ допомагає ідентифікувати викид цього гормону в середині менструального циклу, що також допомагає визначити час овуляції. Вживання кофеїну й тютюну погіршує фертильність.

Діагноз встановлюють на підставі історії захворювання, огляду і консультацій обох партнерів. У чоловіків визначають спермограмму з метою виявлення порушень, а жінок обстежують на наявність овуляторной, трубної дисфункції і змін тазових органів.

Для безплідних пар існують групи підтримки (наприклад, Американська асоціація фертильності, RESOLVE). Якщо вірогідність зачаття низька (зазвичай після 2 років лікування), то клінічний лікар повинен рекомендувати усиновлення.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.